reklama

Konec zběsilé jízdy? V květnu jsem zpět, vyhlašuje kokainový šampion Fury

Tyson Fury Tyson Fury autor: Twitter/Tyson Fury
Překvapivý návrat do ringu ohlásil bývalý profesionální mistr světa v těžké váze Tyson Fury. Proč překvapivý? Za prvé má kvůli dopingovému nálezu pozastavenou platnost licence, za druhé se po senzačním vítězství nad Vladimirem Kličkem v listopadu 2015 místo tréninku vrhl do jednoho permanentního mejdanu. "Nedělal jsem nic jiného než chlastal, šňupal kokain a vyžíral se jako prase,“ přiznal pro magazín Rolling Stones.

Londýn - "Mimořádná zpráva. Vracím se. Třináctého května, na soupeři se pracuje," napsal bývalý boxerský šampion Tyson Fury na svém Twitteru.

Má to však jeden háček: takových "velkohubých" prohlášení už zveřejnil několik. Osmadvacetiletý Brit naposledy boxoval v listopadu 2015, kdy v zápase o titul senzačně porazil Ukrajince. Následně hned dvakrát odložil plánovanou odvetu s Kličkem a loni v říjnu se vzdal titulů organizací WBO a WBA.

Dokonce už několikrát "ukončil" svou kariéru. Loni v říjnu například tweetoval, že "box je to nejsmutnější, čeho jsem se kdy zúčastnil. Jsem ten největší a taky jsem skončil." Své prohlášení doprovodil několika vulgaritami. O několik hodin později však Fury na stejné sociální síti uvedl, že výrok o konci kariéry byl jen žert. "Ha ha ha ha, mysleli jste si, že se Cikánského krále zbavíte tak lehce! Já tu ale zůstávám."

Jenže i kdyby to s květnovým návratem myslel vážně, nebude to tak jednoduché. Britská antidopingová agentura totiž oznámila, že Fury měl v únoru 2015 pozitivní test na anabolický steroid nandrolon. Před komisi se kvůli depresím dosud nedostavil a britská kontrolní komise pro profesionální box mu do vyřešení případu pozastavila platnost licence.

Ostatně na deprese sváděl i zběsilou jízdu, kterou rozjel hned po vítězství nad Kličkem. "Pil jsem celé týdny a šňupal bílý prášek. Jedině to mi pomáhalo," prohlašoval boxer, který všech svých pětadvacet duelů v profiringu vyhrál. "Bral jsem hodně kokainu. Fakt hodně. A proč bych nemohl? Je to můj život, ne? Není to látka zvyšující výkonnost."

Fury není kvůli depresím schopen jít před antidopingovou komisi Fury není kvůli depresím schopen jít před antidopingovou komisi Čtěte zde

Možná drogy, možná alkohol měly vliv i na jeho několik skandálů. Jedním z jeho nekřiklavějších byl veřejný útok na homosexuály, které přirovnal k pedofilům. "Jsou jenom tři věci, které musí být dosaženy, než se ďábel vrátí domů. Jednou z nich je legalizace homosexuality, druhou potraty a tou poslední pedofilie."

Okamžitě se na něj sesypala sprška kritiky a po pár týdnech také otočil. Když popíjel v jednom baru v Lancashiru, přišel k němu manažer Paul Cole, aby si to s ním vyřídil. "Řekl jsem mu, že ho nemůžu vystát. On na to řekl, že není žádný homofob, prohrábl mi bradku a pak mě políbil na obě tváře," tvrdil Cole. Společné selfíčko s vyplazenými jazyky pak zaplavilo sociální média.

reklama