reklama

Konečný porazil rýmu. Zdolá také Francouze Fhimu?

Lukáš Konečný a Moez Fhima na vážení Lukáš Konečný a Moez Fhima na vážení autor: Team SES / P. Gercke
Český boxer Lukáš Konečný bude dnes večer obhajovat titul mistra Evropy WBO proti Francouzi Moezi Fhimovi bez účasti televizních kamer.

Drážďany - Hodně zajímavý boxerský galavečer naplánovala do drážďanském Energie Verbund-Arena magdeburská stáj SES Boxing. Fanoušci se sice mohou těšit jen na šest duelů, jenže čtyři z nich budou titulové a ve třech pak budou figurovat čeští boxeři v čele s Lukášem Konečným.

V 18:30 hodin se otevřou brány pětitisícové arény a už za necelou hodinu a půl bude mít česká boxerská profesionální jednička svůj duel za sebou. Pro Konečného hodně neobvyklá záležitost. Jenže důvod je nasnadě.

Konečný bude nezvykle boxovat již na úvod

Našlapaná startovka nabízí šest duelů, čtyři z nich titulové, navíc jak ústeckého tvrďáka, tak hlavní hvězdu večera – mistra světa super střední váhy WBO Roberta Stieglitze trénuje jeden muž. Stále více respektovaný Dirk Dzemski.

Aby tak mohl poctivě připravit oba své svěřence, musí se jeden představit v úvodu a druhý na jeho vrcholu. S ohledem, že má za sebou Stieglitz parádní vítěznou řež s legendárním Arthurem Abrahamem, díky které podepsala stáj SES Boxing novou televizní smlouvu se společností SAT.1, nebylo příliš, co řešit. „Těším se ale na všechny zápasy. Ne nadarmo dostal večer přívlastek 'Návrat šampiónů',” řekl před galavečerem šéf magdeburské formace Ulf Steinforth.

Do Drážďan se totiž vrací stáj po třech letech, Konečný pak dokonce po pěti, ovšem jeho vzpomínky na datum 26. dubna 2008 nejsou úplně z nejpříjemnějších. V parádní dvanáctikolové bitvě totiž tehdy nestačil (dle názoru bodových) na neporaženého mistra světa v lehké střední váze Sergeje Dzinziruka z Ukrajiny, kterého zaplněná aréna vypískala.

Konečný vzpomínky na Dzinziruka neřeší

Ukrajinský bijec poté přešel do střední divize, ve které ve třech zápasech nevyhrál ani jednou a v lednu raději ukončil kariéru. To Konečnému se přesun o váhu výše vydařil daleko lépe. V březnu si poradil s Francouzem Karimem Achourem, získal pás evropského šampióna WBO a nyní jej čeká první obhajoba.

Opět proti kousavému soupeři s nepříjemným stylem. Opět s francouzským pasem. „Je to náhoda, nic bych za tím nehledal. Každopádně jich tam ještě pak pár zbývá, kdyby náhodou,“ komentoval Konečný s úsměvem fakt, že se s protivníkem ze země Galského kohouta utká za poslední dva roky už počtvrté.

O ten ale na chvíli přišel. Po výborné přípravě, dle vlastních slov jedné z nejlepších v kariéře, totiž přišla o uplynulém víkendu nepříjemná komplikace – viróza. „Byl jsem úplně zabitý. Sice jsem neměl teplotu, ale šílenou rýmu, v tréninku jsem byl úplně mrtvý. Ale dostal jsem třídenní antibiotika, vysadil trénink a nyní je už všechno v pořádku. Do zápasu jdu s čistým svědomím, že jsem stoprocentně připravený,“ uklidnil pár hodin před zápasem fanoušky brněnský rodák.

Další duel? O tom se bude Konečný bavit až po sobotě

Pokud duel úspěšně zvládne, je možné, že dalším krokem bude již vysněný duel o titul mistra světa, který drží americká mlátička podporovaná Golden Boy Promotions Peter Quillin. „Nyní boxuje Lukáš s Fhimou, otázky na další duel řešme až poté,“ vzkázal z Německa mluvčí SES Christof Hawerkampf na prosbu směrem ke Konečného manažerovi, jak daleko je český boxer od čtvrtého duelu o pás světového šampióna.

Kromě něj se pak na galavečeru představí i další čeští bojovníci, kteří ale na rozdíl o boxera s přezdívkou „Chirurg“ půjdou do svých soubojů coby outsideři. Jana Zechmeistera čeká v super střední váze mladý americký talent Dario Bredicean, zkušeného Tomáše Adámka v polotěžké divizi pak Němec Robin Krasniqi, který se vrací po porážce od Nathana Cleverlyho v bitvě o titul mistra světa.

„Oba to budou mít hodně těžké a pokud doboxují na body, bude to myslím úspěch,“ komentoval vyhlídky krajanů Konečný. „Vím, že je Robin favoritem, ale já chci vyhrát. Je to obrovská příležitost si udělat jméno a posunout se ve světovém žebříčku,“ neskládá zbraně třiatřicetiletý Adámek přezdívaný „Jumbo“.

Večer završí trojlístek německých hvězd

Dobrou zprávou pro české fanoušky budiž, že trio mušketýrů ze srdce Evropy se představí ve třech duelech za sebou, špatnou, že žádná česká televizní společnost z Německa vysílat nebude. Po Zechmeisterovi, Konečném a Adámkovi pak přijde na řadu ženský duel o tři tituly mistryně světa ve střední váze mezi domácí kráskou Christinou Hammerovou a švédskou veteránkou Mikaelou Laurenovou.

Před vrcholem v podobě bitvy Roberta Stieglitze s Jukou Kijotou shlédnou fanoušci těžkotonážní bitvu o titul Mezinárodního německého šampióna v těžké váze mezi dvoumetrovým tetovaným průšvihářem Michaelem Wallischem a jen o pár centimetrů menším Alexanderem Kahlem.

Pokud se potvrdí papírové předpoklady, všechny tři domácí hvězdy by měly jednoznačně dominovat, od Stieglitze s Wallischem pak budou čekat příznivci i drtivé knockouty.

reklama