reklama

Königův parťák Porte odchází z týmu Sky do konkurenčního BMC

Richie Porte ještě v barvách týmů Sky. Richie Porte ještě v barvách týmů Sky. autor: Oficiální facebook/stránky Sky Team
Špičkový domestik Richie Porte mění stáj.

Santa Rosa (USA) - Australský cyklista Richie Porte opouští úspěšnou stáj Sky a bude jezdit za americký tým BMC Racing. Ve Sky plnil čtyři roky především roli špičkového domestika hlavních hvězd, nyní v BMC se chce dočkat vytouženého triumfu v závodu Grand Tour.

Třicetiletý rodák z Tasmánie zažil ve Sky třikrát vítězné oslavy na Tour de France, naposledy před týdnem s Leopoldem Königem a spol. pomohl na vrchol Chrisi Froomeovi. Dnes šéf BMC potvrdil, že Porte od příští sezony změní dres.

"Už před lety jsem byl blízko dohodě s BMC, tentokrát nebylo rozhodnutí vůbec snadné, ale určitě správné," řekl Porte, jenž letos vyhrál devět závodů včetně Paříž-Nice nebo Giro del Trentino. Ve světovém žebříčku mu patří páté místo.

Roli lídra si ve Sky vysloužil letos na Giru d'Italia, kvůli zraněním po pádu ale musel odstoupit a pozici po něm převzal König. V kalifornské stáji BMC vytvoří hlavní dvojici s Američanem Tejayem van Garderenem. Smlouvu dostal na rok.

reklama