Kordová vyhrála jako otec Australian Open. Ale v golfu

12. 2. 2012 12:23
Americká tenistka získala premiérový turnajový triumf
Jessica Kordová
Jessica Kordová | Foto: ČTK/AP

Melbourne - Americká golfistka Jessica Kordová vyhrála v Melbourne svůj první turnaj na profesionálním okruhu LPGA.

Osmnáctiletá hráčka vítězstvím na Australian Open napodobila otce Petra, jenž ve stejném městě v roce 1998 získal tenisový grandslamový titul.

"Nemohla jsem si pro své první vítězství přát lepší město. Pro naši rodinu je tohle mimořádné místo a musela jsem se tu neustále smát, protože mi to připomínalo dobré časy. Miluju tenis z Melbourne, vždycky jsem se na něj koukala," uvedla Kordová, jež při vyhlášení dokonce předvedla stejný výskok, kterým její otec slavil svá vítězství.

Mickelson deklasoval Woodse a má 40. titul z PGA Tour

Kordová, jež do roku 2008 reprezentovala Českou republiku, vyhrála turnaj v rozstřelu šesti golfistek, které zaznamenaly po čtyřech kolech výsledek tři pod par.

Stejnou roznožkou slavil svá ternisová vítězství její otec Petr
Stejnou roznožkou slavil svá ternisová vítězství její otec Petr | Foto: ČTK/AP

Dcera bývalého druhého tenisty světového žebříčku zahrála na druhé dodatečné jamce birdie a při 16. startu na LPGA slavila premiérový triumf.

"Byla jsem úplně v klidu. Ten putt jsem už hrála předtím, takže jsem znala trasu míčku i rychlost, takže to stačilo jen trefit," řekla Kordová k rozhodujícímu úderu.

Bývalá úspěšná amatérka se stala šestou nejmladší vítězkou turnaje LPGA v historii a posune se díky tomu z 285. místa žebříčku na třicáté. Získala také šek na 165.000 dolarů.