Kordová získala na Bahamách druhý golfový titul v kariéře

27. 1. 2014 8:17
Jesicca Kordová
Jesicca Kordová | Foto: ČTK

Paradise Island (USA) - Golfistka Jessica Kordová vyhrála úvodní turnaj nové sezony elitního amerického okruhu LPGA na Bahamách a získala druhý titul v kariéře.

Na poslední jamce zahrála jeden úder pod par a druhou Američanku Stacy Lewisovou porazila o jednu ránu. Za vítězství inkasovala 195 tisíc dolarů (asi 3,9 milionu korun) a ve světovém žebříčku si polepší ze 40. místa na 26.

Dcera bývalé české tenisové jedničky Petra Kordy, která hájí barvy USA, klesla v sobotu po třetím kole z prvního na třetí místo. Závěrečný den ale zvládla zahrát sedm úderů pod par hřiště a v soutěži dotované částkou 1,3 milionu dolarů navázala na premiérový titul, který získala před dvěma roky na Australian Open.

Dvacetiletá Kordová se výborně vyrovnala s dramatickou koncovkou. Na předposlední jamce zahrála birdie a dotáhla se na Lewisovou a na poslední ji stejným způsobem o jeden úder předstihla.