Korfbal: Překvapení se nekoná

SportPlus
24. 1. 2006 18:46
PRAHA Pouze na Jižní Moravě se v neděli odehrála všechna utkání 7.kola České korfbalové extraligy. Znojemští, kteří zatím okupují bezpečně 2. příčku extraligové tabulky, hostili dosud předposlední vysokoškoláky z Brna. Do Prostějova, který je v lize stá

Jihomoravské derby opět pro Znojmo

1. utkání: TJ YMCA Znojmo MS x VSK VUT Brno  11:10 (6:5)

V neděli v časných ranních hodinách začínalo první střetnutí jihomoravského derby. Ve 2.kole, kde se tyto týmy setkaly v Brně, dokázali brněnští loňského mistra zle potrápit, přesto body nezískali. Proto velmi toužili v úspěšnou odvetu. Tu jim trochu ztěžovala stále rozsáhlá marodka.

Do utkání vstoupili oba týmy pomaleji, k vidění bylo několik nepřesných náher i neúspěšných zakončení. Dvakrát v úvodu  přesně zakončoval brněnský junior Studený, který zaznamenal vůbec první extraligové koše. Znojmo, ale hru stále kontrolovalo, jeho hra byla plynulejší a útoky nebezpečnější. Do poločasu tak šlo s jednobodovým náskokem.

Druhá půle se vyvíjela podobně jako ta první, Znojmo pohlednější hrou udržovalo bezpečný náskok, Brno se bojovným výkonem  pokoušelo snížit. Bohužel žádný ze soupeřů nedisponoval zrovna přesnou muškou a tak skóre naskakovalo jen velmi pomalu. Krátce před koncem Znojmo vedlo o 3 koše, brněnští dokázali využít chyb v útoku domácích a penaltou v poslední minutě snížili na bod jediný. Na víc už jim ale nezbýval čas a Znojmo tak v poměrně klidném zápase chudém na koše zvítězilo 11:10.

2. utkání: TJ YMCA Znojmo MS x VSK VUT Brno  13:9 (5:6)

Druhé střetnutí přineslo několik změn v sestavách obou týmů a určitě i odlišný vývoj. Od prvních minut měli navrch hráči z Brna, kteří se postupně ujali vedení a využívali střelecké smůly domácích, kteří naprosto marně ostřelovali jejich koš. Po 20-ti minutách vedlo Brno o 3 koše a donutilo domácí vzít time-out. Ten vnesl do řad Znojma velké oživení, znojemští zatlačili Brno do totální defenzívy, vrátilo se jim střelecké štěstí a prakticky ze tří střel dokázali vyrovnat. Brno ale ještě před poločasovým hvizdem přece jen utrhlo vedení.

Druhá půle ale již byla plně v režii domácích, kteří měli mnohem více sil, získali převahu i na doskoku a v obraně nutili brněnské útočníky k chybám. Brno zkusilo vystřídat a i když si vytvořilo šance, nedokázalo je proměnit a za celých 30 minut skórovalo jen třikrát. I proto celý zápas prohrálo 13:9.

V pohledných utkáních, která ale byla velmi chudá na koše, stály za zmínku snad jen výkony znojemských Žáka a Podzemského, kteří oba zatížili konto hostí sedmi body.

Prostějov neporazil oslabené Budějovice

1. utkání: SK RG Prostějov x KCC Sokol České Budějovice 14:15 (2:6)

Druhou část nedělních duelů obstaraly družstva Prostějova a Českých Budějovic, které se střetly na Hané. Hosté, kteří přijeli jen s osmi hráči na útlý kádr doplatili už v prvním poločase utkání, kdy si za stavu 1:4 ve prospěch hostí zranil kotník nejlepší extraligový střele Kracík a Jihočeši museli hrát jen v sedmi hráčích. Evidentně to ale Budějovické semklo a předvedli snad i lepší výkon než v plné sestavě. Poločasový výsledek 2:6 byl velmi skromný a vzhledem k oslabení hostí nic jasného neavizoval.

Jenže druhý poločas se změnil proti prvnímu k nepoznání, s koši se na obou stranách roztrhl pytel. Oslabenou trojici Budějovic skvěle dirigovala Tauchmannová, která i proti přesile soupeře dokázala za zápas 5x skórovat. Na druhé straně vyrovnané čtveřice předváděli zcela vyrovnané souboje. V řadách domácích se však nenašel žádný střelec, který by vzal otěže utkání do svých rukou. Domácí sice dokázali druhý poločas vyhrát, ale v součtu jim to nestačilo a podlehli oslabenému soupeři 14:15.

2. utkání: SK RG Prostějov x KCC Sokol České Budějovice 12:15 (4:8)

Ačkoliv měli domácí po celý druhý zápas převahu jednoho hráče na hřišti, nedokázali svého soupeře porazit. Jejich útoky oplývaly střelami, bohužel střely neoplývaly přesností. Zcela marně dlouhými útoky obléhali koš hostí. Ti naopak velmi organizovanou důraznou hrou nutili prostějovskou obranu k chybám a postupně zvyšovali svůj náskok. Poločas 4:8 byl přece jen slibnější pro hosty z Budějovic.

Ani zlepšený výkon Prostějova ve druhé půli pak už nestačil na srovnání skóre. Domácím nepomohla ani střídání, střelecká smůla se jich udržela prakticky po celý zápas. Hosté z Budějovic spolehlivě kontrolovali hru a bez většího dramatu dovedli utkání k vítězství 15:12. Smutnou tečkou za utkáním pak byla ještě vykradená šatna rozhodčího v prostějovské hale.

Jak vypadá tabulka extraligy?

Sedmé kolo nepřineslo žádné změny ani překvapení. Lídři tabulky si dokázali poradit a suverénně zvýšili svůj náskok a již nyní je prakticky rozhodnuto, že finále spolu sehrají Znojmo a České Budějovice. Zatímco Jihomoravané jsou druzí s osmnácti body, Jihočeši jsou s dvaceti body v čele extraligové tabulky. Brno na čtvrtém a Kolín na pátém místě už ztrácí příliš mnoho. Prostějov je bez bodu na posledním, pátém místě.