Korfbalové bitvy pokračovaly čtvrtým kolem

14. 11. 2005 16:13
PRAHA - Sychravý listopadový víkend přinesl další, v pořadí již čtvrté kolo extraligových korfbalových bitev. V souboji titánů o čelo tabulky se střetli loňští finalisté Znojmo a České Budějovice. Do Kolína pro změnu zavítalo Brno. Obě střetnutí slibovala

TJ MS Znojmo YMCA x KCC Sokol České Budějovice

1. utkání: Znojmo Budějovice 17:16 (10:9)

V sobotní repríze loňského finále se potkala družstva, která i letos bojují o špici tabulky. Ani jeden tým nebyl zcela kompletní, domácím chyběl P. Malačka, který minulý týden exceloval v české reprezentaci, hosté postrádali V. Krejčího. Do utkání vstoupili skvěle hosté, když nutili obranu Znojma k chybám a penaltovým trestům. Po pěti penaltách byl stav 0:5, ale znojemští jsou velkými bojovníky a ještě do poločasu otočili stav na 10:9 ve svůj prospěch. Druhá půle přinesla skvělý korfbal v podání řady reprezentantů v obou týmech, kteří ještě před týdnem hájili české barvy, ale dnes stáli na hřišti proti sobě. Hned v úvodu půle se domácím podařilo odskočit a ačkoliv Jihočeši nic nevzdali a dál bojovali, nepodařilo se jim už náskok dotáhnout a domácí zvítězili těsně 17:16.

2. utkání: Znojmo - Budějovice 12:17 (6:10)

Druhé odvetné utkání přineslo trošku jiný průběh. Od začátku měli mírně navrch hosté z Budějovic, kteří působili svěžejším dojmem. Už v prvním poločase, který skončil 6:10, vzal domácím vítr z plachet budějovický Kracík a Bouman, kteří byli díky obdivuhodné úspěšnosti střelby strůjci jihočeského úspěchu. Počátkem druhého poločasu se Znojmo nadechlo k náporu, který s sebou přinesl vyrovnání na 11:11. Ale pak se znojemský košostroj zasekl a už se znova nerozjel. Závěr druhého utkání zvládly lépe Budějovice, když jen zvyšovaly svůj náskok na konečných 12:17 v neprospěch domácích.

:. Více informací najdete na korfbal.cz

VKC Kolín x VSK VUT Brno

1. utkání: Kolín - Brno 22:14 (12:7)

Nedělní střetnutí v Kolíně slibovalo tvrdý souboj odvěkých rivalů. Ani tady nebyly týmy kompletní, když domácím se zranil reprezentant Sládek, Brnu, posílenému o havířovskou Kocurkovou, zase chyběl Jansa, Škrobová a v průběhu utkání se navíc zranil Fridrich.

Od prvních minut prvního zápasu však jasně dominovali hráči v modrých dresech. Kolín měl výborný vstup do utkání, který Brno stačilo jen mírně korigovat. Těsně před koncem prvního poločasu se zranil nejlepší hráč hostů Ondřej Fridrich a to byl asi zlomový okamžik utkání. Druhý poločas byl jednoznačně v režii domácích. Brno se výrazněji dokázalo prosadit až v závěru čímž výsledek nabral poněkud méně hrozivější podobu 22:14 ve prospěch kolínských Vembloudů. Trenér Jan Königsmark se po utkání rozplýval nad kolektivním výkonem, který neuvěřitelnou bilancí podpořil Radek Honzíček vstřelil 9 košů.

Kolín Brno 15:15 (7:6)

Druhé utkání začalo v duchu závěru předchozího duelu. Po deseti minutách hry vedl Kolín 5:0 a vše vypadalo na jednoznačnou záležitost. Do poločasu však hosté dokázali snížit na rozdíl jediného koše a zdramatizovali tak poslední třicetiminutovku. Kolín pokračoval v poctivém výkonu a vytvářel si mnoho šancí. Chyběla však jistota v koncovce. Těsně pře koncem utkání vedli Vembloudi o čtyři koše, ale dovolili si až příliš velký luxus, když Radek Honzíček neproměnil dvě penalty. Možná i proto našlo utkání zcela jiného hrdinu. Hostující Franjo Kvítek nejprve snížil a současně s hvizdem hlavního rozhodčího vyrovnal na konečných 15:15.

Tabulku po čtvrtém kole vede Znojmo s deseti body, o dva body zpět jsou Budějovice. Třetí Kolín nasbíral stejně jako čtvrté Brno bodů sedm, poslední Prostějov zatím žádný.