Doufám, že prášky proti bolesti budou silné. Polámaný Abraham zvládl v USA jen jedno kolo

23. 4. 2017 19:35
Mistr světa Marc Márquez ani v letošním roce nepoznal na okruhu v Austinu v kategorii MotoGP porážku a i pátý ročník Velké ceny Ameriky na tamním závodišti vyhrál.
Karel Abraham na VC Argentiny 2017
Karel Abraham na VC Argentiny 2017 | Foto: teamaspar.com

Austin - Španělský jezdec ovládl na území USA posledních 11 závodů seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Český jezdec Karel Abraham závod nedokončil.

Čtyřiadvacetiletý Márquez porazil Valentina Rossiho z Itálie a připsal si první výhru v sezoně. Třetí dojel Márquezův krajan a stájový kolega Dani Pedrosa. Devítinásobný světový šampion Rossi se díky druhému místu ujal vedení v průběžném pořadí seriálu, dosavadní lídr a vítěz úvodních dvou Grand Prix Maverick Viňales po pádu nedojel.

Abraham, jenž v předchozím závodě v Argentině obsadil 10. místo, tentokrát v Texasu absolvoval s náhradním strojem jen jedno kolo. "Pád byl v rychlé zatáčce a motorka nedopadla vůbec dobře," uvedl na facebooku jezdec, který havaroval i v pátečním tréninku. "Mám docela obavy, jak to v tom závodě vydržím, protože se všechno dost rozleželo. Snad budou prášky od bolesti dost silný," napsal před startem.

Nedařilo se ani druhému českému zástupci Jakubu Kornfeilovi, který v kategorii Moto3 obsadil 23. místo a ani ve třetím závodu seriálu nebodoval. Jeho letošním maximem zůstalo 18. místo z předchozí Grand Prix v Argentině, na úvod sezony v Kataru dojel dvacátý.

"Bohužel dnes končíme dalším katastrofálním výsledkem. Dnes si na motorku stěžovat nebudu, protože v žádném případě nebyla tím největším problémem," napsal zklamaný Kornfeil na facebooku.

"Největší problém bylo moje zdraví a ty opakované bolesti hlavy, nesoustředěnost a necitlivost těla. I přes masáže a inhalace jsem se cítil úplně hrozně a chvíli jsem dokonce zvažoval odstoupení ze závodu," přiznal jezdec, jenž měl zdravotní potíže celý víkend.

Z vítězství se na okruhu v Austinu radoval stejně jako vloni Ital Romano Fenati, jenž na další výhru čekal právě rok. Druhé místo v závodu, který musel být po pádu Kaita Toby zastaven a po restartu zkrácen na 12 kol, obsadil Jorge Martín ze Španělska, třetí skončil další Ital Fabio Di Giannantonio.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Fenati (It./Honda) 27:15,841, 2. Martín (Šp./Honda) -4,504, 3. Di Giannantonio -4,527, 4. Bastianini (oba It./Honda) -4,6735, 5. Bulega (It./KTM) -4,968, 6. Guevara (Šp./KTM) -5,618, …23. Kornfeil (ČR/Peugeot) -37,960. Průběžné pořadí (po 3 z 18 závodů): 1. Mir (Šp./Honda) 58, 2. Martín 52, 3. McPhee (Brit./Honda) 49, 4. Fenati 45, 5. Migno (It./KTM) 25, 6. Di Giannantonio 24.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 41:20,078, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -2,633, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -6,809, 4. Á. Márquez (Šp./Kalex) -9,852, 5. Aegerter (Švýc./Suter) -10,927, 6. Oliveira (Portug./KTM) -13,029. Průběžné pořadí (po 3 z 18 závodů): 1. Morbidelli 75, 2. Lüthi 56, 3. Oliveira 43, 4. Nakagami 32, 5. Vierge (Šp./Tech3) 25, 6. Á. Márquez 24.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 43:58,770, 2. Rossi (It./Yamaha) -3,069, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -5,112, 4. Crutchlow (Brit./Honda) -7,638, 5. Zarco (Fr./Yamaha) -7,957, 6. Dovizioso (It./Ducati) -14,068, …Abraham (ČR/Ducati) nedokončil. Průběžné pořadí (po 3 z 18 závodů): 1. Rossi 56, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) 50, 3. M. Márquez 38, 4. Dovizioso 30, 5. Crutchlow 29, 6. Pedrosa 27, …17. Abraham 8.