reklama

Koudelka s Jandou skončili na úvod SP ve třetí desítce

Roman Koudelka. Roman Koudelka. autor: Ondřej Besperát
Koudelka byl 23., Janda o dvě místa za ním

Kuusamo - Český skokan na lyžích Roman Koudelka dnes obsadil v úvodním individuálním závodu Světového poháru v Kuusamu ve Finsku 23. pozici, dvě místa za ním byl Jakub Janda. Vyhrál Björn Einar Romören z Norska.

Dvacetiletý Koudelka skočil v prvním kole 127 metrů a útočil na lepší umístění, ale ve finále pro nejlepší třicítku zkrátil svůj pokus o tři a půl metru a z patnácté příčky klesl o osm míst.

"Nevím, čím to bylo. Skoky mi přišly podobný. Předvedl jsem docela slušný skoky, ale prostě to neodlítlo," řekl deníku Sport.

Bývalý vítěz SP Janda naopak oproti prvnímu kolu (121,5 m) metry přidal a díky 127 metrům si celkově o jednu pozici polepšil.

"Byl to divoký začátek sezony, ale to je v Kussamu vždycky a důležité jsou body. Druhý skok byl dnes po technické stránce byl lepší než první," napsal ČTK Janda, vítěz z Kuusama z roku 2005.

Bez bodů zůstali Martin Cikl, jenž obsadil v prvním kole 39. příčku, a Lukáš Hlava, který se do závodu nekvalifikoval.

Nor Romören triumfoval díky vyrovnaným letům 139,5 a 139 metrů. O devět bodů porazil osmnáctiletého talentovaného Němce Pascala Bodmera, jenž v druhém kole předvedl nejdelší pokus dne 141 metrů. Třetí byl vítěz letošního Turné čtyř můstků Wolfgang Loitzl z Rakouska.

Až devatenácté místo zbylo především kvůli pokaženému prvnímu kolu na obhájce celkového prvenství v SP Gregora Schlierenzauera. "V Kuusamu hraje často roli vítr, který vás může srazit. V tréninku jsem ukázal, že umím skákat daleko, a sezona je ještě dlouhá," řekl Rakušan a doufal, že formu ukáže už v dalším závodu v Lillehammeru.

Ještě hůř dopadl před vlastními fanoušky slavný navrátilec ke skokům Janne Ahonen, jenž obsadil 34. místo a nebodoval.

 

reklama