reklama

Koukalová po rozvodu v životní formě. Je to raketou, tvrdí

Klára Koukalová. Klára Koukalová. autor: Reuters
Jednatřicetiletá česká fedcupová reprezentantka se po rozvodu s bývalým fotbalistou Janem Zakopalem vrátila ke svému dívčímu příjmení a minulý týden v Katovicích na svém prvním turnaji pod rodným jmén

Ostrava - Jméno Kláry Koukalové se po osmi letech vrátilo na tenisové okruhy. Jednatřicetiletá česká fedcupová reprezentantka se po rozvodu s bývalým fotbalistou Janem Zakopalem vrátila ke svému dívčímu příjmení a minulý týden v Katovicích na svém prvním turnaji pod rodným jménem způsobila mezi soupeřkami zmatek.

"Supervisorka mi pak říkala, že se jiné hráčky hodně vyptávaly, kdo to je, kdo to tam hraje. Ale myslím, že oni si mě asi většinou pamatujou ještě i podle dívčího jména," řekla Koukalová v Ostravě, kde se připravuje na víkendové semifinále Fed Cupu s Itálií.

Pražská rodačka to v roce 2014 vzala se změnami od základu: vedle jména se po dlouhé době rozhodla vyměnit také značku rakety a do úmoru dře na servisu, který nikdy nepatřil k jejím doménám. "Tak mám jenom 166 centimetrů, takže jako Serena Williams servírovat nikdy nebudu. Ale snažím se, aby to nebyla moje slabina. Myslím, že je to lepší, ale když člověk dojde do nějakých krizových situací, tak je ten servis asi nejslabší část. Pracuju na tom," řekla.

Na duben je to životní sezona

Všechny novoty jí ale letos zatím jdou neobyčejně k duhu. Už v polovině dubna má na kontě tři finálové účasti v singlu včetně turnajového triumfu v brazilském Florianópolisu. "No na to, že je duben, to je zatím životní sezona. Jsem zase o rok starší, tak jsem možná vyrovnanější i v zápasech. Snad to vydrží. Ale rok je strašně dlouhý, uvidíme až na jeho konci, jestli to byla životní sezona," řekla Koukalová.

Ze všech změn si 31. hráčka světa nejvíce vychvaluje novou raketu. "Příjmení na hru nemá vliv, ale s novou raketou se cítím líp. Změnila jsem ji asi po patnácti letech. Už jsem si říkala, že bych měla mít raketu, nad kterou budu mít větší kontrolu, abych mohla do těch míčů víc jít a měla větší pocit jistoty. Myslím, že tahle raketa to velice dobře splňuje," uvedla Koukalová.

Giorgiová má formu

Svou formu dělá příjemné starosti i nehrajícímu kapitánovi Petru Pálovi, který má před semifinále s Itálií v Ostravě více herních variant. "Italky jsou těžké soupeřky, ale myslím, že Erraniová ani Vinciová nemají nějakou top formu a bylo by fajn toho využít. Máme výborné hráčky, povrch je podle nás, mohli bychom to zvládnout," řekla Koukalová.

Tipuje, že Itálie nasadí do dvouher Camilu Giorgiovou. Koukalová minulý týden na turnaji v Katovicích na vlastní oči viděla, že mladá Italka je před Fed Cupem ve velké pohodě. "Hraje velice agresivní tenis. Nemá žádný jiný program, buď jí to tam padá, nebo jí to tam nepadá. Myslím, že nastoupí, protože momentálně má velmi dobrou formu. Italky tu sice nemají Pennettaovou, ale on jí rychlý povrch stejně nesedí. I bez ní mají velice silný tým," dodala Koukalová.

reklama