reklama

Koukalová sesadila Sáblíkovou z trůnu nejlepší sportovkyně Olympu

Gabriela Koukalová. Gabriela Koukalová. autor: DVTV
Do Síně slávy Olympu byla uvedena sportovní střelkyně Kateřina Emmons, olympijská vítězka z Pekingu 2008 ve střelbě ze vzduchové pušky.

Praha - Biatlonistka Gabriela Koukalová byla dnes vyhlášena nejlepším sportovcem ministerstva vnitra za uplynulou sezonu. Držitelka kompletní sady medailí z mistrovství světa, která navíc získala dva malé glóby za prvenství v disciplínách Světového poháru, sesadila z trůnu rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, jež anketu ovládla v předešlých čtyřech letech. Ocenění za třetí místo převzal další biatlonista Ondřej Moravec.

Koukalová snědla sádlo? Jen odměna po závodě, biatlonisté jsou zodpovědní, tvrdí výživový poradce Koukalová snědla sádlo? Jen odměna po závodě, biatlonisté jsou zodpovědní, tvrdí výživový poradce Čtěte zde

Do Síně slávy Olympu byla uvedena sportovní střelkyně Kateřina Emmons, olympijská vítězka z Pekingu 2008 ve střelbě ze vzduchové pušky a několikanásobná medailistka z MS a ME, která má i olympijské stříbro a bronz.

Nejlepším juniorem byl zvolen jeden z jejích možných nástupců Filip Nepejchal, jenž se letos stal podruhé juniorským mistrem Evropy ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran a juniorským vicemistrem světa. Ocenění za dlouholetou výjimečnou kariéru převzala lyžařka Šárka Strachová.

Anketa Sportovec roku ministerstva vnitra:

1. Gabriela Koukalová (biatlon), 2. Martina Sáblíková (rychlobruslení), 3. Ondřej Moravec (biatlon), 4. Jiří Lipták (sportovní střelba), 5. Karolína Erbanová (rychlobruslení), 6. Adam Ondra (sportovní lezení).

Junior roku: Filip Nepejchal (sportovní střelba).

Síň slávy: Kateřina Emmons (sportovní střelba).

Zvláštní cena ministerstva vnitra: Šárka Strachová (sjezdové lyžování).

reklama