reklama

Koulař Marcell skončil na MS desátý, Klučinová byla třináctá

Jan Marcell Jan Marcell autor: ČTK
Desáté místo obsadil koulař Jan Marcell na mistrovství světa v Pekingu.

Peking - Desáté místo obsadil koulař Jan Marcell na mistrovství světa v Pekingu. Eliška Klučinová skončila v sedmiboji třináctá.

Třicetiletý Marcell se poprvé na velké světové akci probojoval do finále. V něm předvedl výkon 19,69 metru a zaostal za svým vystoupením v kvalifikaci, v níž předvedl vrh dlouhý 20,32.

"Energii jsem po kvalifikaci měl. Říkal jsem si, že to roztočím, ale vzal jsem to za špatný konec. Až třetí pokus vypadal, že bych se chytil, ale ne. Mrzí mě to, protože to bylo na postup do užšího finále hratelný," komentoval osmé místo, k němuž stačilo 20,11 metru.

Titul získal Američan Joe Kovacs výkonem 21,93 a má první cennou medaili. O 19 centimetrů porazil obhájce titulu z let 2011 a 2013 Němce Davida Storla.

Klučinová, kterou omezovaly několik týdnů potíže s Achillovou šlachou, zaostala za sedmým místem, jež vybojovala předloni v Moskvě. Ve dvoudenní soutěži nasbírala 6247 bodů. Navzdory zdravotním problémům si dnes zlepšila pět let starý osobní rekord v hodu oštěpem na 51,09 metru.

Druhý titul v kariéře získala Britka Jessica Ennisová-Hillová součtem 6669 bodů. Olympijská vítězka z Londýna se na jaře vrátila k závodům po mateřské pauze a v Pekingu navázala na zlato z Berlína 2009.

Fajdek obhájil titul

Další britská favoritka Katarina Johnsonová-Thompsonová přišla o šanci na medaili ve skoku do dálky, v němž měla tři přešlapy. Do té doby byla juniorská mistryně světa ve skoku dalekém a vítězka pětiboje z letošního halového ME v Praze průběžně druhá.

Titul mistra světa v hodu kladivem Pekingu obhájil polský favorit Pawel Fajdek výkonem 80,88 m. Dál zůstává jediným atletem, který letos přehodil hranici 80 metrů.

Mistrem světa v chůzi na 20 kilometrů se stal Španěl Miguel Ángel López v osobním rekordu 1:19:14 a vylepšil třetí místo z minulého šampionátu v Moskvě. Druhý skončil domácí chodec Wang Čen, který na vítěze ztratil 15 sekund. Bronzovou medaili, první chodeckou v historii Kanady, získal Benjamin Thorne v národním rekordu 1:19:57.

reklama