reklama

Krajova kariéra je v ohrožení. Pro stáj už je moc starý

Rudolf Kraj Rudolf Kraj autor: Aktuálně.cz
Neměcká stáj SpotLight s boxerem neprodloužila smlouvu

Praha - Kariéra českého boxera Rudolfa Kraje je ve vážném ohrožení. Stříbrnému medailistovi z olympijských her v Sydney totiž vypršela aktuální smlouva s německou profistájí SpotLight a jeho zaměstnavatel nyní prohlásil, že už s ním nový kontrakt nepodepíše.

Příčinou je podle všeho Krajův vysoký věk, který z něj může dělat rizikovou investici do budoucna. Nepříliš jistý zdravotní stav českého boxera potvrdila i listopadová operace pravého lokte, která již byla jeho čtvrtým chirurgickým zásahem za poslední tři sezony.

Čtěte také: Boxer Kraj zranil soupeře. Světový titul ale nezískal

"Bylo to rychlé, ale zároveň férové. Smlouva skončila a bylo mi řečeno, že už se jim nevyplatí, aby ji prodloužili," prohlásil Kraj na stránkách deníku Sport.

"V tomhle byznysu to tak je. Nikomu nic nevyčítám. Jsem už pro ně starý a prý by trvalo dva roky, než bych zase mohl bojovat o velký titul. Vedle toho mi po každém zápase hrozila operace. Situace je taková, že můžu zápasit za půl roku, za dva roky nebo taky nikdy," myslí si.

Přečtěte si také: Kraj se zlobí. Když Ital vedl, radši stopli zápas

Kraj měl nakročeno ke svému velkému úspěchu v říjnu letošního roku, když zápasil o titul profesionálního mistra světa organizace WBC s Italem Fragomenim. V Miláně však během utkání svého soupeře zranil a rozhodčí předčasně boj ukončil v jeho neprospěch.

"Teď ale fakt nic neplánuju. Budu se sice pro jistotu udržovat v kondici, kdyby se urodila zajímavá nabídka, jenže sám tomu teď moc nevěřím," dodal na závěr Kraj.

Ten se nyní vydal na dovolenou na Kanárské ostrovy a plánuje, že by se mohl v budoucnu také věnovat svému sportovnímu centru v Mělníku. To se otevře v průběhu prosince.

reklama