Králem cyklistiky je poprvé Štybar, König skončil druhý

26. 11. 2014 19:42
Silniční profesionál Zdeněk Štybar byl vyhlášen vítězem 50. ročníku ankety Král cyklistiky.
Zdeněk Štybar se letos kromě silnice úspěšně vrátil také k cyklokrosu
Zdeněk Štybar se letos kromě silnice úspěšně vrátil také k cyklokrosu | Foto: Reuters

Praha - Silniční profesionál Zdeněk Štybar byl vyhlášen vítězem 50. ročníku ankety Král cyklistiky. Devětadvacetiletý jezdec, který už se delší dobu naplno věnuje silnici, se letos opět vrátil krátce do terénu a v elitní kategorii dobyl na začátku února v Hoogerheide potřetí titul mistra světa v cyklokrosu.

Druhý hlavní favorit Leopold König, sedmý muž konečného pořadí Tour de France, byl vyhlášen nejlepším silničářem.

Štybar, jenž hájí barvy stáje Omega Pharma-Quick Step, zazářil na MS v Nizozemsku, kde již jako silničář předčil cyklokrosové specialisty. V kategorii elite dosáhl po letech 2010 a 2011 opět na zlato a potvrdil tak pozici historicky nejúspěšnějšího českého cyklokrosaře. Na konci června si pak ve Slavkově u Brna splnil další z hlavních cílů v sezoně, když vyhrál poprvé v kariéře silniční závod na mistrovství republiky.

"Jsem za tu cenu hrozně rád a moc si jí vážím. Myslím, že čeští cyklisté jsou čím dál tím lepší. Leo (König) měl perfektní sezonu, také Petr Vakoč jezdil skvěle, takže těch kluků je hrozně moc," řekl Štybar. "Je to i těžké srovnání mezi titulem mistra světa v cyklokrosu a sedmým místem na Tour de France," připomněl Königův výsledek. "Kdybych měl hlasovat já, tak bych dal hlas Kenymu," ujistil Štybar.