Královnou bílé stopy se stala obojživelnice Ledecká, druhá skončila Strachová

27. 5. 2016 22:09
Královnou bílé stopy za uplynulou zimu stala lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká. Druhá skončila slalomářka Šárka Strachová před třetí běžkyní na lyžích Petrou Novákovou.
Ester Ledecká s korunou pro Krále bílé stopy
Ester Ledecká s korunou pro Krále bílé stopy | Foto: Svaz lyžařů ČR

Praha - Králem bílé stopy za uplynulou zimu se stala poprvé v kariéře lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká. V hlasování odborníků, trenérů a novinářů porazila slalomářku Šárku Strachovou a běžkyni na lyžích Petru Novákovou. Trenérem roku se stal Klaus Mayrhofer, kouč Strachové.

Jednadvacetiletá Ledecká má za sebou životní sezonu. Ovládla celkové pořadí SP v alpském snowboardingu a získala i malý křišťálový glóbus za vítězství v paralelním obřím slalomu. Kromě toho vlétla mezi lyžařskou elitu, neboť dokázala hned v prvním startu v SP bodovat.

Ledecká se stala druhou snowboardistkou, která si nasadila korunu pro Krále bílé stopy. Tou první v historii ankety, která je pořádána už od roku 1973, byla v roce 2014 olympijská vítězka ze Soči Eva Samková.

Anketa Král bílé stopy 2016:

Celkové pořadí: 1. Ester Ledecká (sjezdové lyžování a snowboarding) 25 b., 2. Šárka Strachová (sjezdové lyžování) 15, 3. Petra Nováková (běh na lyžích) 3, 4. Jan Němec (travní lyžování) 1.

Trenér roku: Klaus Mayrhofer (Strachová)

Junior roku: Tomáš Portyk (severská kombinace)

Akrobatické lyžování: Andrea Zemanová (skikros)

Alpské disciplíny: Strachová

Běh na lyžích: Nováková

Severská kombinace: Portyk

Skok na lyžích: Roman Koudelka

Snowboarding: Ledecká