Královskou etapu v Romandii vyhrál Froome, lídrem zůstal Quintana

30. 4. 2016 19:33
Chris Froome
Chris Froome | Foto: Reuters

Villars-sur-Ollon (Švýcarsko) - Britský cyklista Chris Froome zvítězil po sólovém úniku v královské etapě závodu Kolem Romandie, který už nemá šanci vyhrát. Před závěrečnou nedělní rovinatou etapou s cílem v Ženevě zůstal v čele průběžného pořadí Kolumbijec Nairo Quintana.

Froomeovy šance na třetí celkový triumf v Romandii zhasly ve čtvrtek, kdy i vinou defektu ztratil na nejlepší 17 minut. Dvojnásobný vítěz Tour de France se 40 km před cílem dnešní deštivé etapy vydal na sólovou jízdu a zvítězil s náskokem čtyř sekund na skupinu pronásledovatelů.

Tu dovezl do cíle Španěl Jon Izagirre před Francouzem Thibautem Pinotem, který díky bonusu za třetí místo mírně snížil ztrátu na Quintanu v průběžném pořadí na 19 sekund. Dnes pátý Kolumbijec by však neměl mít problémy v závěrečné rovinaté etapě s pomocí kolegů z týmu Movistar náskok uhájit.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) - 4. etapa (172,7 km):

1. Froome (Brit./Sky) 4:44:24, 2. J. Izagirre (Šp./Movistar), 3. Pinot (Fr./FDJ), 4. Zakarin (Rus./Kaťuša), 5. Quintana (Kol./Movistar), 6. Mollema (Niz./Trek) všichni -4.

Průběžné pořadí: 1. Quintana 12:07:03, 2. Pinot -19, 3. J. Izagirre -23, 4. Zakarin -26, 5. Dumoulin (Niz./Giant) -57, 6. Costa (Portug./Lampre) -1:12.