Krásce Spilkové se v Breznu daří, útočí na elitní desítku

21. 6. 2013 22:30
Golfistka Klára Spilková má po dvou kolech turnaje série Ladies European Tour (LET) na Slovensku na dohled elitní desítku.
Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: CPA

Brezno - Golfistka Klára Spilková má po dvou kolech turnaje série Ladies European Tour (LET) na Slovensku na dohled elitní desítku. Osmnáctiletá Češka zvládla druhý den v paru, celkově má skóre -1 a dělí se na hřišti v Tálích na Allianz Ladies Slovak Open s třemi hráčkami o 13. místo.

V čele pořadí je stále dánská obhájkyně titulu Line Vedelová, na šesti ranách pod par je spolu s ní ještě Francouzka Gwladys Noceraová. Druhé kolo obešla Spilková v paru, během 18 jamek udělala tři birdie a tři bogey.

Spilkové se letos daří procházet cutem

"Další cut je tam!" radovala se golfistka, která letos skončila osmá v Maroku, sedmnáctá v Turecku a čtyřicátá v Číně. Cutem neprošla jen v Mnichově, ale tam se turnaj kvůli špatnému počasí hrál jen na dvě kola a do LET se nepočítá.

Žádná další česká hráčka cutem neprošla. Amatérka Karolína Vlčková nasbírala +15 ran a obsadila 107. příčku, další amatérka Klára Kamínská měla o dvě rány víc a byla na 111. místě. Daniela Proroková zahrála celkem +18 a skončila na 113. pozici.

Finálová kola si nezahraje například ani neteř Tigera Woodse Cheyenne, která bude hrát i v srpnu na Dýšině. Na Slovensku skončila na děleném 94. místě.