reklama

Krasobruslařka Wittová skončila. Teď ji láká herectví

Krasobruslařka Katarina Wittová při svém posledním představení v německém Hannoveru Krasobruslařka Katarina Wittová při svém posledním představení v německém Hannoveru autor: Reuters
Katarina Wittová závodila celých 37 let

Hannover - Dosavadní nejúspěšnější německá krasobruslařka Katarina Wittová ukončila v úterý večer svou aktivní kariéru. S fanoušky se rozloučila posledním představením na zimním stadionu v Hannoveru.

Dvaačtyřicetiletá závodnice předvedla natěšenému publiku variaci z Carmen, která měla připomínat její celou aktivní kariéru. Ta celkem trvala dlouhých 37 let.

Návštěvníci představení si také mohli osvěžit paměť souběžně hranou projekcí, která zachycovala vrcholné okamžiky její sportovní kariéry.

Připomeňte si: Krasobruslař Tomáš Verner získal senzační zlato!

"Mám ráda své představení před tolika lidmi. Jsem šťastná, když mohu v takové krásné atmosféře vyprávět podobný příběh," řekla před začátkem jízdy deníku Bild.

Rodačka z Karl-Marx-Stadtu (dnešní Chemnitz), která byla ve své době ikonou socialistického Německa, dosáhla během své kariéry dvou olympijských triumfů. Stala se ovšem také čtyřnásobnou mistryní světa a šestinásobnou vládkyní Evropy.

Wittová navíc nemusí mít starost ani do budoucna. V roli úspěšné moderátorky má na německém televizním kanále Pro 7 úspěšnou show s názvem Stars auf Eis, přičemž se prý nebrání ani dalším hereckým nabídkám.

reklama