reklama

Kraus stále chodí o berlích. Prognózy jsou nejisté

Tomáš Kraus Tomáš Kraus autor: CPA Eduard Erben
„O návratu ke skikrosu zatím nepřemýšlím, rozhodnu se až po úplném uzdravení,“ zdůraznil v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Praha - Skikrosař Tomáš Kraus na čtvrtfinále Světového poháru z letošního šestého února ve švýcarské Arose určitě nikdy nezapomene. Po těžkém pádu byl toho dne se zlomeným krčkem pravé nohy operován a po několika dnech převezen do Prahy k dlouhodobému léčení.

S následky zranění se přitom potýká do teď, i na středeční tiskovou konferenci přišel s pomocí berlí. "O návratu ke skikrosu zatím nepřemýšlím, rozhodnu se až po úplném uzdravení,“ zdůraznil v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Mělo léčení standardní průběh?

Lze to tak říci. Chození o berlích jsem střídal s ležením v posteli. Po dvou měsících jsem už začal zkoušet jízdu na kole, ale lékaři mně doporučili, abych berle k úplnému doléčení ještě měsíc používal.

Máte už představu, čemu byste se chtěl věnovat v letních měsících?

Hlavně rehabilitaci, která pomáhá nejvíc. Každý druhý den bych chtěl využívat kolo, které pro mě bylo vždy významnou částí přípravy. Pro mě je to fenomén.

Chcete se zúčastnit i několika lokálních závodů?

Ano, v rámci seriálu Kolo pro život, ale až někdy ve druhé polovině léta. Dávám přednost jízdám v terénu, ale cizí mi není ani silnice.

Když se ohlížíte za uplynulou sezonou, tak jaká byla?

Dost zvláštní. Nejprve se dost závodů kvůli špatným sněhovým podmínkách zrušilo. Přesto na mistrovství světa jsem odjížděl s nadějemi na dobré umístění, ale štěstí mně nepřálo. Jen centimetry mně chyběly k postupu mezi elitní osmičku. A pak už přišlo zmíněné zranění a tím i konec sezony.

Uvažujete o návratu k vašemu skikrosu?

Veškerá moje snaha teď směřuje ke stoprocentnímu uzdravení operované nohy. Prognózy kolem mého návratu ke skikrosu jsou zatím rozdílné, takže teprve čas ukáže, jakou cestou se vydám.

reklama