reklama

Kreuziger by měl sezonu zahájit únorovým závodem Kolem Ománu

Roman Kreuziger Roman Kreuziger autor: www.letour.com
Cyklista Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu.

Horsholm - Cyklista Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu. Ten je na programu po polovině února, otázkou však zůstává, kdy a především s jakým výsledkem rozhodne o Kreuzigerově budoucnosti Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne s ohledem na podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v jeho biologickém pasu. Přesné datum, kdy má padnout ortel, není známo.

Kreuziger v současnosti může závodit s ohledem na verdikt Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, která ve druhé polovině září rozhodla o jeho nevině. Dočasná suspendace ze strany Mezinárodní cyklistické unie (UCI) tak vzala za své, unie se však odvolala k CAS a od té doby se čeká, kdy se celá věc definitivně uzavře.

Soud dosud nestanovil datum slyšení, vše je pouze v rovině spekulací. Ty hovoří o přelomu února a března. "Pravdou je, že nemáme vůbec žádné informace. A nevíme tedy nic o datu, kdy se bude případ projednávat," uvedl pro server cyclingnews.com generální manažer přední světové stáje Stefano Feltrin.

"Není tedy překážek, proč by Roman nemohl závodit. A on závodit chce. Touží po tom, protože se chce vrátit a chce vyvinout určitý tlak na UCI. Z našeho pohledu může klidně závodit a podle smlouvy mu to musíme umožnit. Zároveň ale chceme, aby závodil dobře," prohlásil Feltrin.

Dlouhé čekání považuje za velmi nešťastné. "UCI potřebuje vyplnit všechny dokumenty a pořád na tom ještě pracují. Nemám tedy v tomto okamžiku nejmenší tušení, kdy ke slyšení dojde. CAS ho stanoví až poté, co bude mít vše k dispozici," připomněl Feltrin.

Připustil, že je momentálně velmi složité plánovat s českým jezdcem program jeho sezony. "Když to půjde, pojede v Ománu, ale jde jen o prozatímní rozhodnutí. Upřímně řečeno se připravujeme na různé varianty, které mohou nastat, ale vše záleží na tom, jak celý případ dopadne. Čím dříve budeme znát datum slyšení u CAS, tím lépe pro naše plánování," dodal Feltrin.

reklama