Kreuziger: Kdybych se v pátek cítil jako teď, etapu nedojedu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 5. 2012 21:00
Italský cyklista Andrea Guardini vyhrál 18. etapu Gira d'Italia. Roman Kreuziger drží dvacáté místo.
Andrea Guardini se raduje z výhry v 18. etapy Giro d'Italia
Andrea Guardini se raduje z výhry v 18. etapy Giro d'Italia | Foto: Reuters

Vedelago - Jeden den poslední, druhý den první. Tak by se dalo shrnout vystoupení italského cyklisty Andrey Guardiniho v závodě Gira d´Italia.

Ten totiž vyhrál 18. etapu tohoto seriálu, zatímco ve středeční horské části Gira skončil až na úplném chvostu.

Celkové pořadí ale stále vede Španěl Rodríguez. Roman Kreuziger zůstal na průběžném dvacátém místě.

Guardini na rovinaté etapě dlouhé 139 kilometrů ukázal spurtérské dovednosti a předjel všechny favority. Až za ním skončili takoví jezdci jako Cavendish, Rodríguez či Ferrari.

"Nastoupil jsem 250 metrů před cílem a viděl za sebou Cavendishe. Nedokázal mě porazit, je to neuvěřitelné. Vždyť pro mě bylo malým vítězstvím už to, že jsem vydržel v pelotonu Gira do třetího týdne," radoval se Ital po závodě.

Kreuziger opět v křečích

To český zástupce v závodě Roman Kreuziger měl úplně jiné starosti. Opět ho totiž trápily křeče, které ho obraly o šance už ve středečním závodě.

"Kdybych se měl cítit jako dneska, tak etapu asi nedokončím," uvedl český jezdec na svém webu.

"Křeče jsem měl i v noci a dnes po prvních dvaceti kilometrech znovu. V rámci možností jsem etapu odjel, ale nic moc to nebylo," dodal.

Další závod čeká cyklisty v pátek z Trevisa do Val di Fiemme, kde jsou na programu dvě stoupání.

1. Guardini (It.) 3:00:52, 2. Cavendish (Brit.), 3. Ferrari (It.), 4. Hunter (JAR), 5. Haedo (Arg.), 6. Nizzolo (It.), 7. Kristoff (Nor.), 8. Chicchi (It.), 9. Soupe (Fr.), 10. Vanendert (Belg.), ...121. Kreuziger, 129. Bárta (oba ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez (Šp.) 77:47:38 , 2. Hesjedal (Kan.) -30, 3. Basso -1:22, 4. Scarponi (oba It.) -1:36, 5. Urán (Kol.) -2:56, 6. Intxausti (Šp.) -3:04, 7. Pozzovivo -3:19, 8. Tiralongo (oba It.) -4:13, 9. De Gendt (Belg.) -4:38, 10. Henao (Kol.) -4:42, ...20. Kreuziger -12:53, 59. Bárta 1:25:52.