reklama

Kreuziger se Štybarem ostrouhali. V Sebastianu vyhrál Yates

Roman Kreuziger Roman Kreuziger autor: ČTK
Jednodenní klasiku vyhrál z úniku Adam Yates ze stáje Orica-Green Edge.

San Sebastian - Adam Yates ze stáje Orica-Green Edge vypálil v sobotní klasice kolem San Sebastanu rybník všem favoritům a zaznamenal největší vítězství své kariéry.

Dvaadvacetiletý britský jezdec vyhrál díky úniku před Phillipem Gilbertem a Alejandro Valverdem.

Peloton, který nebyl schopen zareagovat na únik Yatese, dojel do cíle se ztrátou patnácti sekund. V hlavním balíku dorazil také český lídr stáje Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar zaostal bezmála dvě minuty.

Yates ani nevěděl, že vyhrál

Yates sice projížděl po 219 km závěrečnou rovinkou s dostatečným náskokem, ale radost z největšího úspěchu v dosavadní kariéře si vychutnal až za cílovou čárou.

"Nevěděl jsem, že jsem vyhrál. Mluvil jsem přes vysílačku s naším sportovním ředitelem, ale špatně jsem ho slyšel. Myslel jsem si, že přede mnou zůstal někdo z dřívějšího úniku," uvedl člen australské stáje Orica-GreenEdge.

Zmatek způsobil také výpadek televizního signálu kvůli potížím helikoptéry, takže přímý přenos byl k dispozici až krátce před koncem závodu. I jednotlivé týmy tak byly odkázány na informace z vysílaček. "Nevěděl jsem, co se vpředu před koncem děje. Prostě jsem za to vzal, ale že jsem vítěz, jsem netušil," komentoval své rozpačité chování v cílové rovince bratr dalšího britského talentu Simona Yatese.

Cyklistický jednorázový závod Clásica San Sebastián (WorldTour) - 219 km:

1. A. Yates (Brit./Orica) 5:30:24, 2. Gilbert (Belg./BMC), 3. Valverde (Šp./Movistar), 4. Moreno, 5. Rodríguez (oba Šp./Kaťuša), 6. Mollema (Niz./Trek), ...13. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni -15, 38. Štybar (ČR/Etixx-Quick Step) -1:57.

reklama