reklama

Kreuziger ve Středomoří odstoupil. Kvůli viróze

Roman Kreuziger. Roman Kreuziger. autor: Reuters
Roman Kreuziger nedokončí cyklistický závod Kolem Středozemního moře.

Rousset - <a >Roman Kreuziger nedokončí <a >cyklistický závod Kolem Středozemního moře. V průběhu čtvrté etapy dnes odstoupil kvůli žaludečním problémům. Po dvou odjetých etapách figuroval na 13. místě.

"V pátek večer jsem měl zvýšenou teplotu a žaludeční problémy. Od páteční snídaně jsem skoro nic nesnědl, takže mi logicky chyběla síla," vysvětlil Kreuziger na svém webu, proč odstoupil.

"Problémy má více kluků"

"Asi jsem chytil nějaký virus, jak jsme dlouho trénovali v teple a teď závodíme v poměrně chladném počasí. Podobné problémy tady má víc lidí," pokračoval.

Byl prý domluvený s lékařem i sportovním ředitelem stáje Saxobank, že dnešní etapu jen zkusí. "Říkali, že je lepší nedokončit a být fit na další závody. Odstoupil jsem před těmi kopci v závěru. Byl jsem strašně zesláblý a dál to nešlo," dodal.

Kreuzigera čeká další závod příští víkend

Odstoupení ho mrzelo, protože cítil, že měl šanci na lepší umístění. Po dvou odjetých etapách ztrácel na lídra jen minutu a 17 vteřin. "Tenhle závod ale pro mě určitě nebyl tím nejdůležitějším v sezoně, moje hlavní cíle jsou jinde," dodal.

Dalším startem by pro Kreuzigera měl být příští víkend dvoudenní etapový závod Haut Var ve Francii.

reklama