Kreuziger vypadl na zasněženém Tirrenu z elitní desítky

15. 3. 2015 19:09
Český cyklista Roman Kreuziger vypadl po královské etapě závodu Tirreno-Adriatico z elitní desítky průběžného pořadí a klesl z pátého místa na jedenácté.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: Reuters

Terminillo - Český cyklista Roman Kreuziger vypadl po královské etapě závodu Tirreno-Adriatico z elitní desítky průběžného pořadí a klesl z pátého místa na jedenácté. S náročnými klimatickými podmínkami se nejlépe vyrovnal Kolumbijec Nairo Quintana.

Loňský vítěz Gira d'Italia dojel jako první do cíle na Terminillo, kde na cyklisty čekalo nefalšované zimní počasí. Silnice byla pokrytá sněhovým popraškem a z nebe se na zmrzlé jezdce snášely vločky společně s kapkami deště.

Quintana vyhrál etapu o 41 sekund před Nizozemcem Baukem Mollemou a v posledních dvou etapách bude hájit náskok 39 sekund. Třetí je další Kolumbijec Rigoberto Urán.

Kreuziger, jehož týmový kapitán Alberto Contador je pátý, má na jedenáctém místě odstup 1:15. Leopold König je s odstupem 8:26 třiatřicátý, Zdeněk Štybar osmasedmdesátý (28:29).

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 5. etapa (197 km):

1. Quintana (Kol./Movistar) 5:26:03, 2. Mollema (Niz./Trek) -41, 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step), 5. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 6. Pinot (Fr./FDJ) všichni -55, ...12. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -1:12, 38. König (ČR/Sky) -7:15, 86. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -20:45.

Průběžné pořadí: 1. Quintana 19:54:45, 2. Mollema -39, 3. Urán -48, 4. Pinot -57, 5. Contador -1:03, 6. Yates (Brit./Orica) -1:04, ...11. Kreuziger -1:15, 33. König -8:26, 78. Štybar -28:29.