reklama

Krpálek se pomstil, při svém prvním letošním startu vybojoval v Antalyi bronz

Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek autor: ČTK
Olympijský vítěz z Ria porazil v závěrečném souboji úřadujícího vicemistra světa Ušangiho Kokauriho z Ázerbájdžánu na ippon.

Krpálek, druhý muž světového žebříčku a nejvýše nasazený judista turnaje Grand Prix, ukončil své poslední vystoupení na tureckém tatami po necelých dvou minutách. Když měl už dvě napomínání, byl aktivní a Kokauriho položil na lopatky v polovině souboje.

"Je to jeden z mála soupeřů, na kterého vůbec nevím, co mám dělat, jak se prát. Nakonec jsme na to trochu přišli, musím úplně změnit styl," řekl Krpálek České televizi po vydařené odvetě s Kokaurim za vyřazení ve čtvrtfinále na loňském MS. Dnešní výhra českému judistovi zajistila devátý bronz na velkém turnaji v kariéře.

Předtím v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg Krpálek porazil páčením první dva soupeře, Bulhara Ivajla Dimitrova před limitem a Bělorusa Vladislava Těrpického v prodloužení. Ve čtvrtfinále ale prohrál s rumunským obrem Vladutem Simionescem po třech napomenutích.

V opravách pak vyřadil po maratonském zápasu ruského rivala Inala Tasojeva, kterého v prodloužení udržel na zádech a oplatil mu porážku z finále říjnového Grand Slamu v Abú Zabí, kde mu podlehl po pouhých pěti sekundách.

Na startu nakonec nebyl avizovaný Teddy Rinner z Francie. Vítězem nejtěžší váhy se stal Roy Meyer z Nizozemska.

Krpálek se pral o medaili jako jediný z osmi českých reprezentantů. David Pulkrábek (do 60 kg), Pavel Petřikov (do 66 kg), Jaromír Musil (do 81 kg) a Eva Matějčková (do 78 kg) vyhráli jeden zápas, Ivan Petr (do 81 kg), Michal Horák (do 100 kg) a Věra Zemanová (do 57 kg) zůstali v Turecku bez vítězství.

reklama