reklama

Krpálek: Do Ria už mám dveře částečně otevřené

Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek autor: CPA Erben
Přípravu na letošní vrcholné soutěže, které jsou zároveň kvalifikací na olympijské hry, však musel po prosincové operaci menisku trochu pozměnit.

Praha - Judista Lukáš Krpálek vstoupí do letošní sezony jako úřadující evropský i světový šampion v polotěžké váze. Přípravu na letošní vrcholné soutěže, které jsou zároveň kvalifikací na olympijské hry, však musel po prosincové operaci menisku trochu pozměnit.

„Do Ria mám už dnes dveře částečně pootevřené, přesto nic nesmím podcenit,“ zdůraznil v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jaký jste měl program od prosincové operace kolena?

Po obvyklém léčebném období jsem se v únoru vydal na dva týdny do Japonska a na stejnou dobu pak i do Nymburka. Po krátké dovolené jsem už zahájil s přípravou na novou sezonu, která bude mít už olympijskou příchuť.

Ve čtvrtek mělo být ve skotském Glasgow zahájeno mistrovství Evropy, ale bylo zrušeno. Víte proč?

Protože od 12. června se v Baku koná první ročník Evropských her. Mezi zařazenými sporty nebude chybět ani judo a výsledky budou mít stejnou hodnotu, jako ze šampionátu. Proto je pro mě pěkný účet z této akce velice důležitý.

V Baku to bude vaše letošní soutěžní premiéra?

To už by mělo být mé třetí vystoupení. V květnu totiž vstoupím do sezony účastí ve Velké ceně Chorvatska a potom mě v Maroku čeká turnaj masters, v němž v každé váze změří své síly nejlepších 16 světových judistů.

Jsme v předolympijském roce. Kudy vede vaše očekávaná cesta do Ria?

Rozhodující bude umístění na světovém žebříčku. Kvalifikace začala už loni, kdy se mi díky nasbíraným bodům podařilo usadit se na první příčce. Letos ze zmíněných zdravotních důvodů  začnu v porovnání s největšími soupeři trochu později, ale na některém z předních míst bych se přesto měl udržet. Na olympiádě má v každé váze startovat 32 judistů, ze srpnového mistrovství světa pak nejlepších 22.  Pokud mě nepotká něco mimořádně nepříjemného, tak v Riu bych měl opět poznat atmosféru olympijských her.

A s jakou představou?

To je ještě daleko, ale už před čtyřmi roky v Londýně jsem do soutěže vstupoval s medailovými ambicemi a skončil sedmý. Proto na základě posledních výsledků musí vést moje cesta zase jen ke stupňům vítězů.

reklama