reklama

Krvavá klec v Uruguayi. Zápasníkovi soupeř zdeformoval nos, přesto se nevzdal

Mike Perry se hrozivě zlomeným nosem Mike Perry se hrozivě zlomeným nosem autor: Twitter
Jako pravý válečník se ukázal americký zápasník Mike Perry. V duelu prestižní série smíšených bojových umění UFC utrpěl hrozivé zranění nosu, přesto se nevzdal a naštvalo ho, když rozhodčí vyhlásili za vítěze jeho soupeře Vicenteho Luqueho.

Už 156. vydání série UFC Fight Night hostilo uruguayské Montevideo a fanoušci v zaplněné Antel Areně viděli pořádné řežby.

Tu největší už ve druhém utkání večera. Vyrovnaný souboj Luqueho s krajanem Perrym vrcholil, když Luque trefil v poslední minutě závěrečného třetího kola protivníka kolenem do nosu tak, že mu z něj udělal solidní písmeno "Z". Přestože podlahu klece okamžitě zkropil vodotrysk krve z Perryho obličeje, zle pošramocený bojovník se nevzdal a duel dobojoval.

Po závěrečném gongu mu Luque uznale přišel poklepat na rameno. Po zápase se také oba borci začali radovat z výhry. Tzv. split decision (vítězem je bojovník, na němž se shodnou dva ze tří rozhodčích) však přisoudilo triumf Luquemu, což Perryho tým pořádně namíchlo.

Závěr souboje Perry v. Luque:

Náplastí na prohru i bolavé zranění pro poraženého může být alespoň fakt, že jeho duel byl vyhlášen za nejlepší zápas večera, a tak se borci mohou těšit na dodatečnou prémii ve výši 50 tisíc dolarů.

Nešlo však o jediné ošklivé zranění v uruguayské kleci. Hrozivě otevřené obočí si z boje s Rogériem Bontorinem odnesl Raulian Paiva, sudí navíc po krvavém útoku utkání zastavili a technickým k.o. vyhrál Bontorin.

Otevřené a sešité obočí Rauliana Paivy:

reklama