reklama

Krvavá lázeň. V případu Pistorius unikly snímky z místa činu

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius a jeho přítelkyně. Handicapovaný atlet Oscar Pistorius a jeho přítelkyně. autor: Reuters
Snímky odvysílala britská televizní stanice Sky News a je na nich vidět zakrvavená koupelna - místo, kde Pistorius Reevu Steenkampovou zastřelil.

Johannesburg - Pouhých pár dní před dalším soudním slyšením s jihoafrickým atletem Oscarem Pistoriusem, který je obžalovaný z vraždy přítelkyně, se dostaly na veřejnost záběry z místa činu. 

Snímky odvysílala britská televizní stanice Sky News a je na nich vidět zakrvavená koupelna - místo, kde Pistorius Reevu Steenkampovou zastřelil - a rovněž stopy krve na schodech, po kterých ji nesl ke vchodu do domu. Handicapovaný atlet znovu stane před soudem 4. června.

Pistorius čtyřikrát vystřelil na koupelnové dveře

Kus dveří od koupelny chybí, Pistorius je rozbil, když se ke své přítelkyni chtěl dostat. Na dveřích jsou rovněž vidět místa, kudy proletěly dvě kulky. Podobné záběry se do médií dostaly vůbec poprvé.

Pistorius během únorového slyšení před soudem uvedl, že vstal v noci, aby vyvětral, když uslyšel hluk z koupelny a myslel si, že je to lupič. Vzal svou zbraň a čtyřikrát vystřelil na koupelnové dveře.

Měla pro přítele připravené dárky k Valentýnu

Teprve poté údajně zjistil, že je uvnitř jeho přítelkyně. Rozbil kriketovou pálkou dveře a snesl ji dolů ze schodů. Na fotografiích jsou rovněž vidět dárek a přání, které měla Reeva pro přítele připravené, protože v osudný den se zrovna slavil svátek svatého Valentýna.

Prokuratura nicméně tvrdí, že šestinásobný paralympijský vítěz ženu zabil úmyslně po předchozí hádce.

Jak dnes uvedl jihoafrický server news24.com, Pistoriusův obhájce již požádal policii o vysvětlení, jak je možné, že se snímky dostaly ven. "Je hrozivé, že jsou tyto fotografie nyní veřejně dostupné. Žádali jsme o ně policii asi pětkrát a nikdy nám je neukázali," uvedl advokát Brian Webber.

reklama