reklama

Krýzl má univerziádní bronz ve slalomu, Berndt z kombinace

Kryštof Krýzl pokazil první kolo, v tom druhém však zachránil aspoň medaili. Kryštof Krýzl pokazil první kolo, v tom druhém však zachránil aspoň medaili. autor: Reuters
Čeští lyžaři přidali do české medailové sbírky na zimní univerziádě v Itálii dva bronzy. Kryštof Krýzl byl třetí ve slalomu, Ondřej Berndt získal třetí nejvyšší počet bodů v kombinaci.

Trento - Čeští lyžaři přidali do české medailové sbírky na zimní univerziádě v Itálii dva bronzy. Kryštof Krýzl byl třetí ve slalomu, Ondřej Berndt získal třetí nejvyšší počet bodů v kombinaci.

Krýzl patřil na sjezdovce Pozza di Fassa k hlavním favoritům, ale nepovedlo se mu první kolo, v němž se tak tak vyvaroval pádu a kvůli ztrátě 82 setin na lídra musel útočit až z devátého místa.

Na stupně vítězů jej vynesl čtvrtý nejrychlejší čas druhého kola. Lepší než člen reprezentačního týmu a účastník Světového poháru Krýzl celkově byli pouze vítězný Fin Joonas Räsänen a nejrychlejší muž prvního kola Adam Žampa ze Slovenska.

Berndt se prosadil mezi lyžařskými univerzály, kterým se započítávaly body za umístění ve všech disciplínách na univerziádě sjezdu, obřím i superobřím slalomu a slalomu speciál.

O šest bodů více získal Francouz Blaise Giezendanner, který ale nestartoval ve slalomu, o jedenáct vítězný Olivier Jeno z Monaka. 

Štafetě běžkyň medaile unikla

Česká výprava získala už deset medailí. K další měla blízko štafeta běžkyň na lyžích, které chybělo k bronzu devět sekund.

V závodě na 3x5 km obsadilo trio Sandra Schützová, Ludmila Horká a Eliška Hájková čtvrté místo za vítěznou Ukrajinou, Švédskem a Kazachstánem.

O místo horší výsledek vybojovali Miroslav Rypl, Jan Šrail, Adam Fellner a Jiří Horčička v závodě na 4x10 km, za čtvrtými Japonci zaostali o více než minutu. Zlato získal Kazachstán před Rusy a Finy.

Hokejový tým po středečním vyřazení ve čtvrtfinále s Rusy opět prohrál. Už podruhé na turnaji Češi nestačili na Slovensko a po porážce 1:4 je čeká závěrečný souboj o sedmé místo.

reklama