Kubala s Hadravou opět vyhráli první set. A pak padli

30. 7. 2015 15:49
Beachvolejbalisté Přemysl Kubala, Jan Hadrava ztratili po další třísetové bitvě i druhý zápas na mistrovství Evropy v Klagenfurtu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Klagenfurt - Beachvolejbalisté Přemysl Kubala, Jan Hadrava ztratili po další třísetové bitvě i druhý zápas na mistrovství Evropy v Klagenfurtu. Proti Švýcarům Philipu Gabathulerovi s Mircem Gersonem měli tři mečboly, ale prohráli 1:2 po setech 22:20, 19:21 a 17:19.

Česká dvojice je ve skupině A na posledním místě, v pátek bude hrát o postup proti tureckému páru Volkan Gögtepe, Murat Giginoglu. Ti mají na kontě rovněž dvě porážky, dnes podlehli 1:2 nizozemským vicemistrům světa Nummerdorovi s Varenhorstem. Do play off postoupí z každé skupiny tři dvojice.

"Karty jsou jasně ložené, vítěz postoupí do vyřazovací části. Proto se nebudeme moc zaobírat tímhle zápasem, proč jsme prohráli, ale budeme se soustředit na Turky a věřím, že postoupíme," řekl jednačtyřicetiletý Kubala ČTK.

Kubala s Hadravou stejně jako ve středu na úvod ME proti Nizozemcům získali i proti švýcarským soupeřům těsně první set, ale koncovku druhého nedotáhli. "Udělali jsme v koncovce dvě nevynucené chyby, které nás ten set stáli," řekl Kubala.

V tie-breaku se jako první dostali k mečbolu za stavu 14:13, jenže Hadravův servis dopadl mimo hřiště. Dvakrát pak české hráče dělil od výhry jediný míč, jenže hodinu trvající dramatický zápas dopadl lépe pro Gabathulera s Gersonem. "Hráli jsme málo odvážně na servisu i v útoku, proto jsme prohráli," řekl Kubala.

Češi, kteří se na ME dostali jen díky volné kartě, očekávají od Turků výbornou obranu v poli. "Menší Gögtepe je vynikající polař a zápasy rozhodují výbornou obranou v poli. Budeme muset zvolit jinou strategii na útoku," plánoval Kubala.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Klagenfurtu (Rakousko):

Muži:

Skupina A:

Gabathuler, Gerson (16-Švýc.) - Kubala, Hadrava (32-ČR) 2:1 (-20, 19, 17), Nummerdor, Varenhorst (1-Niz.) - Gögtepe, Giginoglu (17-Tur.) 2:1 (15, -18, 9).