reklama

Kulhavý: MS v Novém Městě bude pro mnohé skoro jako olympiáda

Jaroslav Kulhavý Jaroslav Kulhavý autor: ČTK
Biker Jaroslav Kulhavý považuje domácí mistrovství světa horských kol, které uspořádá Nové Město na Moravě, za prakticky stejně významný vrchol, jakým bude pro závodníky olympiáda v Riu de Janeiro. V srpnu v Brazílii bude obhajovat zlato z Londýna, ale je na něm dobře patrné, jak se těší na šampionát na přelomu června a července.

Praha - Biker Jaroslav Kulhavý považuje domácí mistrovství světa horských kol, které uspořádá Nové Město na Moravě, za prakticky stejně významný vrchol, jakým bude pro závodníky olympiáda v Riu de Janeiro. V srpnu v Brazílii bude obhajovat zlato z Londýna, ale je na něm dobře patrné, jak se těší na šampionát na přelomu června a července.

"Je to významem skoro to samé. Kdyby člověk viděl srovnání těch dvou závodů, tak Nové Město na Moravě je opravdu taková reklama na horskou cyklistiku. Ty závody mají strašně vysokou úroveň a všichni se od nás už roky učí. Navíc doma, s domácími fanoušky, těch v Riu určitě tolik nebude," řekl Kulhavý na dnešní tiskové konferenci.

"Má to trošku jiný rozměr, ale pro nás cyklisty je to skoro stejný vrchol a někdo si toho může možná vážit i více než olympijských her. Samozřejmě to je na každém zvlášť, jak to vnímá," doplnil Kulhavý.

Závod v Novém Městě se mu zamlouvá i proto, že mu sedí tamní trať. "Je relativně pořád stejná. Jsou tam vždy jen kosmetické změny, ale mně se hodně líbí, co za změnu organizátoři připravují teď. Vím, jakých úseků se to zhruba týká, a jsem za to moc rád," připomněl Kulhavý záměr organizátorů eliminovat při MS vystouplé kořeny.

Kulhavý chce před MS někde zazářit

"Ty mi totiž moc neseděly a byla to jediná část, která se mi nelíbila, něco jsem tam obvykle ztrácel. Takže změna mi hraje do karet. Teď už je ta trať fakt vypilovaná - i co se týká diváků - a pro nás jezdce je každoročně jednou z nejoblíbenějších ve Světovém poháru. Každý rok se tam hodně těším a tu atmosféru i trať si strašně moc užívám," uvedl Kulhavý.

Očekává, že na MS nebude chybět nikdo ze světové špičky. "V porovnání s Londýnem 2012 se nyní jede už před olympiádou. Všichni to berou vážně a prestižně, duhový dres se hodně počítá. Je totiž vidět celý rok, medaile vidět není, byť o ní každý ví. Na MS bude ve finále větší konkurence, byť ta absolutní špička bude samozřejmě i v Riu," podotkl Kulhavý.

Sám nyní dohání manko po zlomenině ruky. "Jel jsem závod seriálu Kolo pro život v Brdech a teď v sobotu část maratonu na Lago di Garda. Byly to takové zkoušky závodního rytmu: abych šel na start, připravoval se, člověk se dostane do toho závodního stresu, abych do toho nešel ostře. V tréninku se tohle nevyzkouší," popsal Kulhavý.

"Všechno již směřuji k Novému Městu, ale chci zajet do té doby i nějaký dobrý výsledek pro sebevědomí třeba ve Světovém poháru. Abych otestoval formu a věděl, jak na tom jsem," uzavřel Kulhavý.

reklama