Kulhavý potvrdil formu a na domácím MS si vyjel stříbro, popáté zvítězil Schurter

Skvělí fanoušci i Kulhavý s Cinkem. Tak Vysočina oslavila krásu závodů horských kol
Ve známém areálu na Vysočině se během pěti soutěžních dnů sešlo 57 600 diváků a vytvořili skvělou atmosféru ne nepodobnou té biatlonové.
Domácím divákům se odvděčil olympijský vítěz  Jaroslav Kulhavý stříbrem.
Český závodník získal třetí medaili ze světových šampionátů po zlatu z roku 2011 v Champéry a stříbru (2010).
Pro domácí výpravu dobyl druhé stříbro z letošního MS po čtvrteční štafetě, jíž byl rovněž součástí
3. 7. 2016 16:36
Český biker Jaroslav Kulhavý potvrdil stoupající formu před olympijskými hrami a na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě si vyjel stříbrnou medaili. V závodě dominoval obhájce loňského triumfu Švýcar Nino Schurte.

Nové Město na Moravě (Žďársko) - Biker Jaroslav Kulhavý získal na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v olympijské disciplíně cross country stříbro. Už pátý titul v kariéře vybojoval Švýcar Nino Schurter, který obhajoval loňský triumf z Andorry. Vyrovnal se tak dnes třetímu Francouzi Julienu Absalonovi. Držitel loňského bronzu Ondřej Cink skončil čtvrtý.

Olympijský vítěz z Londýna Kulhavý získal třetí medaili ze světových šampionátů po zlatu z roku 2011 a stříbru (2010). Pro českou výpravu dobyl druhé stříbro z letošního MS po čtvrteční štafetě, jíž byl rovněž součástí.

Obhájce zlata Schurter předvedl skvělý závod a setřásl soupeře po polovině trati. Vedení bezpečně kontroloval a zvítězil s náskokem 17 vteřin před Kulhavým, jenž odjel Absalonovi během posledního z celkem šesti celých okruhů po úvodním zaváděcím. Francouz ztratil na vítěze půl minuty. Cink dojel se ztrátou dvou minut a 25 vteřin.

"Mistrovství světa doma může být jen jednou za život. Šel jsem do toho naplno, v žádné pasáži jsem se nešetřil. Byl jsem vpředu, ale bohužel mi v třetím kole spadl řetěz a ztratil jsem kontakt. Pak jsem tam s Absalonem dojel na čelo, ale Nino Schurter to udělal dobře takticky a okamžitě za to vzal. Nemohl jsem reagovat, s tím nešlo nic dělat," popsal Cink klíčové pasáže dramatického závodu, jež rozhodly o Schurterově návratu na trůn.

Mistrovství světa na horských kolech v Nové Město n.Mor. (Žďársko):

Cross country:

Muži elite: 1. Schurter (Švýc.) 1:28:20, 2. Kulhavý (ČR) -17, 3. Absalon (Fr.) -30, 4. Cink (ČR) -2:25, 5. Tempier (Fr.) -2:30, 6. Stirnemann (Švýc.) -2:35, 7. Mantecon -3:01, 8. Valero (oba Šp.) -3:17, 9. Marotte (Fr.) -3:22, 10. Rodriguez (Šp.) -3:45, ...34. Nesvadba -6:49, 43. Ulman -7:46, 44. Novák -7:54, 64. Škarnitzl -11:44, 81. Paprstka (všichni ČR) -1 kolo.