reklama

Kulhavý potvrdil formu a na domácím MS si vyjel stříbro, popáté zvítězil Schurter

Skvělí fanoušci i Kulhavý s Cinkem. Tak Vysočina oslavila krásu závodů horských kol Prohlédněte si fotografie ze závodu cross country na mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě, který přinesl Jaroslavu Kulhavému stříbro. Ondřej Cink dojel těsně pod stupni vítězů. Foto: Dalibor Sosna
Český biker Jaroslav Kulhavý potvrdil stoupající formu před olympijskými hrami a na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě si vyjel stříbrnou medaili. V závodě dominoval obhájce loňského triumfu Švýcar Nino Schurte.

Nové Město na Moravě (Žďársko) - Biker Jaroslav Kulhavý získal na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v olympijské disciplíně cross country stříbro. Už pátý titul v kariéře vybojoval Švýcar Nino Schurter, který obhajoval loňský triumf z Andorry. Vyrovnal se tak dnes třetímu Francouzi Julienu Absalonovi. Držitel loňského bronzu Ondřej Cink skončil čtvrtý.

Nash je se sedmým místem spokojená, za odměnu si dá grilovačku Nash je se sedmým místem spokojená, za odměnu si dá grilovačku Čtěte zde

Olympijský vítěz z Londýna Kulhavý získal třetí medaili ze světových šampionátů po zlatu z roku 2011 a stříbru (2010). Pro českou výpravu dobyl druhé stříbro z letošního MS po čtvrteční štafetě, jíž byl rovněž součástí.

Obhájce zlata Schurter předvedl skvělý závod a setřásl soupeře po polovině trati. Vedení bezpečně kontroloval a zvítězil s náskokem 17 vteřin před Kulhavým, jenž odjel Absalonovi během posledního z celkem šesti celých okruhů po úvodním zaváděcím. Francouz ztratil na vítěze půl minuty. Cink dojel se ztrátou dvou minut a 25 vteřin.

"Mistrovství světa doma může být jen jednou za život. Šel jsem do toho naplno, v žádné pasáži jsem se nešetřil. Byl jsem vpředu, ale bohužel mi v třetím kole spadl řetěz a ztratil jsem kontakt. Pak jsem tam s Absalonem dojel na čelo, ale Nino Schurter to udělal dobře takticky a okamžitě za to vzal. Nemohl jsem reagovat, s tím nešlo nic dělat," popsal Cink klíčové pasáže dramatického závodu, jež rozhodly o Schurterově návratu na trůn.

Mistrovství světa na horských kolech v Nové Město n.Mor. (Žďársko):

Cross country:

Muži elite: 1. Schurter (Švýc.) 1:28:20, 2. Kulhavý (ČR) -17, 3. Absalon (Fr.) -30, 4. Cink (ČR) -2:25, 5. Tempier (Fr.) -2:30, 6. Stirnemann (Švýc.) -2:35, 7. Mantecon -3:01, 8. Valero (oba Šp.) -3:17, 9. Marotte (Fr.) -3:22, 10. Rodriguez (Šp.) -3:45, ...34. Nesvadba -6:49, 43. Ulman -7:46, 44. Novák -7:54, 64. Škarnitzl -11:44, 81. Paprstka (všichni ČR) -1 kolo.

reklama