Kulturisté získali na ME šest medailí, Havlík má zlato

8. 5. 2006 12:04
Čeští kulturisté získali na mistrovství Evropy v Bratislavě šest medailí a obsadili třetí místo v hodnocení národů. Nejcennějšího úspěchu dosáhl Petr Havlík, který o víkendu vybojoval titul v disciplíně classic bodybuilding do 170 centimetrů.

V bývalém bodyfitness, kde jsou kategorie rozděleny podle tělesné výšky, uspěli i další Češi. V soutěži do 178 cm získal stříbro Marek Vomáčka a bronz Rudolf Práger, třetí skončil rovněž Daniel Pšenica v kategorii nad 178 cm.

Medailovou sbírku české výpravy dále rozšířil absolutní mistr republiky ve sportovní kulturistice Jindřich Michálek stříbrem ve váze do 85 kg, David Plachý s Klárou Dvořákovou přidali bronz v soutěži párů. Miroslav Trnečka skončil v classic bodybuilding do 170 cm těsně pod stupni vítězů.

Ve sportovní kulturistice obsadil David Plachý (do 80 kg) pátou pozici a Dušan Stanke (do 65 kg) i Marek Zatloukal (do 75 kg) byli šestí.