reklama

Kuriozita ve finále baseballu: Nadhazovač dal homerun

Nadhazovač Tampy Bay Edwin Jackson nevěřícně zírá na odpal svého kolegy v dresu Philadelphie. Joe Blanton právě trefuje homerun, na nadhazovače úctyhodný výkon. Nadhazovač Tampy Bay Edwin Jackson nevěřícně zírá na odpal svého kolegy v dresu Philadelphie. Joe Blanton právě trefuje homerun, na nadhazovače úctyhodný výkon. autor: Reuters
Philadelphii zbývá jediná výhra k titulu v MLB

Philadelphia - Amerika je na nohou. Vrcholí totiž finále populární zámořské baseballové ligy Major League Baseball (MLB).

Tým Philadelphia Phillies si ve čtvrtém utkání finále Světové série (World Series) v neděli jasně poradil s Tampa Bay Rays 10:2.

Ujal se tak vedení již 3:1 na zápasy a k titulu mu zbývá jediné vítězství. Toho může dosáhnout již v pondělí večer, kdy je na programu pátý duel.

Phillies by se radovali poprvé po 28 letech.

I kdyby mužstvo Rays prohrálo, zažilo neskutečnou sezonu snů. Deset let totiž dlelo na dně tabulky MLB, letos dosáhlo na své první play off a tím prošlo až do finále.

Letitá Podzimní klasika viděla kuriozitu

Novodobá Světová série, zvaná též dle termínu konání jako „Podzimní klasika („Fall Classic") nebo Říjnová klasika („October Classic") píše svou historii již od roku 1903.

Střetnutí nabídlo i jednu kuriozitu. Homerun, tedy odpal až za hrací plochu, který umožňuje pálkaři oběhnout všechny mety, se povedl dokonce povoláním nadhazovači, Joe Blantonovi.

Něco takového viděli diváci Světové série teprve po patnácté v její dlouhé historii a poprvé od roku 1974. Blanton měl přitom do té doby v lize za sebou pouze dva zdařilé odpaly.

Jedná se o podobnou kuriozitu, jako když ve fotbale promění penaltu brankář.

"Prostě jsem jen zavřel oči a prudce švihnul, to pro případ, že bych se trefil," žertoval o svém podivuhodném kousku sedmadvacetiletý hráč.

Philadelphia se mohla opět opřít o letošního rekordmana Major League Baseball co do počtu homerunů - Ryana Howarda. V neděli přidal další dva.

Finálové série pokračuje v pondělí večer místního času na hřišti Tampy Bay Citizens Bank Park. Když se nerozhodne, další případné zápasy jsou na programu ve středu a ve čtvrtek.

Výsledek:

Philadelphia Phillies - Tampa Bay Rays 10:2 (3:1 na zápasy)

reklama