Kůrková se stala potřetí střelkyní roku

ČTK
20. 12. 2006 18:28
Praha - Kateřina Kůrková se stala vítězkou ankety o nejlepšího tuzemského sportovního střelce roku.

Třetí vítězství v hlasování trenérů a funkcionářů si vysloužila ziskem stříbra na mistrovství světa a bronzové medaile na mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchové pušky.

V osmileté historii zvítězila Kůrková již v letech 2002 a 2004. Středečního slavnostního vyhlášení v Restauraci Lokomotivka v Sazka Areně se nezúčastnila, neboť Vánoce tráví v USA se svým snoubencem, olympijským vítězem z Atén Matthew Emmonsem. "Mám radost, ale je mi líto, že nemůžu být osobně u toho," řekla.

Uplynulá sezona se jí po předchozích zdravotních patáliích povedla. "Takže jsem spokojená," řekla spolupracovníkovi ČTK ze zámoří.

"Dostala jsem ze sebe víc, než jsem měla natrénováno," dodala Kůrková, kterou příští rok čeká ME a závody Světového poháru, ale také svatba a závěrečné zkoušky ve škole. Střílet chce do olympiády v Pekingu.

Druhý v anketě skončil Miroslav Januš (běžící terč), třetí pozici obsadil puškař Luboš Opelka. V kategorii Talent roku i Junior roku zvítězil puškař Václav Haman. Sportovní střelci získali letos na MS a ME celkem třiadvacet medailí.

Výsledky - Střelec roku 2006:
1. Kůrková (puška, SKP Rapid Plzeň) 111 bodů, 2. Januš (běžící terč, Dukla Plzeň) 81, 3. Opelka (puška, SKP Rapid Plzeň) 53, 4. Kostelecký (trap) 14, 5. Sychra (skeet, oba Dukla Hradec Králové) 5.