reklama

Kuvajtský šajch Sabah byl odsouzen k šesti měsícům vězení

Olympijské kruhy - ilustrační foto. Olympijské kruhy - ilustrační foto. autor: Reuters
Jeden z nejmocnějších lidí v zákulisí mezinárodního sportu - kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který je předsedou asijského olympijského výboru musí na půl roku za mříže.

Kuvajt - Kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který patří mezi nejvlivnější muže v mezinárodní sportovní politice, byl podle kuvajtského tisku odsouzen k šesti měsícům vězení kvůli svým výrokům v tři roky starém televizním pořadu.

Předseda asijského olympijského výboru a člen výkonného výboru Mezinárodní fotbalové federace FIFA v televizi i přes zákaz prokuratury obvinil tehdejšího kuvajtského premiéra z osnování vládního spiknutí a praní špinavých peněz.

Člen kuvajtské královské rodiny odmítl jakékoli provinění a prohlásil, že se proti trestu odvolá. "Jde o osobní útok, který je bohužel příznačný pro současný vztah mezi Kuvajtem a sportovním hnutím," řekl Sabah. "Podle kuvajtské demokratické ústavy je mým právem svobodně vyjádřit svůj názor, což jsem přesně udělal," dodal.

Sabah je považován za důležitou osobu v únorových volbách nového předsedy FIFA, v níž podporuje bahrajnského šajcha Salmána bin Ibráhíma Chalífu. Minulý měsíc se zúčastnil valného shromáždění Evropských olympijských výborů v Praze. Kuvajt má v současnosti kvůli vměšování státu do sportu pozastavené členství v MOV i ve FIFA.

reklama