reklama

Kvalifikace French Open odstartovala, Veselý postupuje

French Open na kurtech Rolanda Garrose odstartovalo v úterý. French Open na kurtech Rolanda Garrose odstartovalo v úterý. autor: Reuters
Z kvalifikace French open vypadl Jan mertl, který ve třech setech podlehl nasazenému Andreasovi Haider-Maurerovi.

Paříž - Hlavní část grandslamového turnaje French Open sice letos začne až v neděli, nicméně na kurtech v Roland Garros je živo už nyní. 

V úterý se totiž rozjela mužská část kvalifikace antukového turnaje, do které zasahují tři čeští tenisté: Jan Mertl, Dušan Lojda a Jiří Veselý.

První z nich, jednatřicetiletý Jan Mertl, v prvním kole kvalifikačního turnaje narazil na nasazenou čtyřku Andrease Haidera-Maurera a i když s favoritem bojoval více než dvě hodiny, nakonec Rakušanovi podlehl ve třech setech 6:1, 5:7 a 7:9.

Dušana Lojda naopak na úvod kvalifikace porazil Argentince Eduardo Schwanka, který se ale jinak soustředí především na debla. V dalším kole jej ale čeká těžší kalibr, druhý nasazený hráč turnaje, Kanaďan českého původu Vasek Pospisil.

Devatenáctiletý Jiří Veselý se pak jako jediný z Čechů nachází v kvalifikačním rozlosování mezi nasazenými, a tak do svého zápasu prvního kola "vyfasoval"až 207. hráče světového žebříčku, Denise Molčanova.

Ukrajinec sic e vzdoroval v prvním setu, který prohrál 7:9v tiebreaku, druhou sadu ale ovládl Veselý 6:2 a bylo rozhodnuto. Ve druhém ze tří kvalifikačních kol čeká českého mladíka Tunisan Malek Džazírí.

reklama