reklama

Tři Češky jsou ve finále kvalifikace Wimbledonu

Barbora Záhlavová-Strýcová se vrací na kurty po trestu za doping. I proto musí hrát ve Wimbledonu kvalifikaci. Barbora Záhlavová-Strýcová se vrací na kurty po trestu za doping. I proto musí hrát ve Wimbledonu kvalifikaci. autor: CPA Eduard Erben
Barbora Záhlavová-Strýcová postoupila jako první z tria českých tenistek do finále wimbledonské kvalifikace.

Londýn - Pět dní před startem Wimbledonu vrcholí na kurtech v All England klubu kvalifikační boje, ve kterých má své zastoupení i český tenis. 

Ve středu si postup do závěrečné části kvalifikačního miniturnaje už vybojovaly tři české tenistky.

Jako první se z postupu do finále radovala Barbora Záhlavová-Strýcová, která ve druhém kole porazila Francouzku Stephanie Foretzovou-Gaconovou 6:2, 6:4.

Od jubilejní desáté účasti na Wimbledonu tak českou hráčku, která se vrací na kurty po vypršení trestu za doping, dělí jediná výhra buďto nad Vaniou Kingovou.

Do třetího kola postoupila také Petra Cetkovská, jež se zase na kurty vrací po vleklém zranění. 

Ta ve středu vyřadila čtvrtou nasazenou hráčku kvalifikačního pavouka Polonou Hercogovou 7:6 a 6:3 a její poslední soupeřkou bude další Američanka Grace Minová.

Vůbec nejsnazší postup do třetího kola měla Eva Birnerová které dnešní zápas Rakušanka Patricia Mayr-Achleitnerová vzdala.

Kvalifikace tenisového grandslamového Wimbledonu:

Ženy - 2. kolo:

Záhlavová-Strýcová (17-ČR) - Foretzová (Fr.) 6:2, 6:4, Cetkovská (ČR) - Hercogová (4-Slovin.) 7:6 (7:4), 6:3, Birnerová (ČR) - Mayrová-Achleitnerová (Rak.) bez boje.

reklama