Kvitová otočila s Görgesovou, Šafářová trápila Šarapovovou

25. 4. 2013 17:17
Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále turnaje ve Stuttgartu, naopak Lucie Šafářová nestačilo ve tříhodinové bitvě na Marii Šarapovovou.
Petra Kvitová na turnaji ve Stuttgartu.
Petra Kvitová na turnaji ve Stuttgartu. | Foto: Porsche Presse

Stuttgart - Petra Kvitová postoupila na turnaji v německém Stuttgartu do čtvrtfinále, když obrátila zápas proti domácí hráčce Julii Görgesové a vyhrála 2:6, 7:6, 6:2. Další soupeřkou jí bude Číňanka Li Na.

To Lucie Šafářová podobný kousek proti světové dvojce Marii Šarapovové dotáhnout do konce nedokázala a prohrála 4:6, 7:6 a 3:6.

Šafářová mohla vyhrát ve dvou setech

Přitom nechybělo moc a z triumfu se mohla radovat česká levoruká hráčka z Brna. V úvodním setu, který se přeléval ze strany na stranu jako první sebrala soupeřce podání, jenže následně jej sama dvakrát ztratila a sadu prohrála.

Ve druhé vedla Šafářová dokonce 3:0 a 5:2, přesto o svém triumfu musela rozhodnout až v tiebreaku, když Šarapovové stejně jako v prvním setu pomohl v jeho polovině příchod kouče na kurt.

Houpačka pokračovala i ve třetím dějství. Obě hráčky dokázaly předvést parádní vítězný míček, aby následně trefily i dvě dvojchyby v jednom gamu. Nakonec ale rozhodla zkušenost a také více fyzických sil Rusky.

Za stavu 3:2 ji pomohla "ruská" páska k zisku brejkbolu, o který už až do konce sady nepřišla, přestože musela pokaždé jít při svém podání přes shodu. I poslední míček zápasu totiž ovlivnilo "prasátko" ve prospěch Šarapovové.

Kvitová nezačala vůbec dobře

Přestože většina gemů v prvním setu byla hodně vyrovnaných a dramatických, ztratila Kvitová třikrát podání a celou sadu jednoznačným poměrem 2:6.

První dvě hry druhého setu ještě připomínaly ten první, obě hráčky si navzájem ukradly podání. Následně však už byly stoprocentní a sada dospěla do tie-breaku. V něm prokázala lepší nervy česká hráčka a vyhrála 7:4.

Také rozhodující pasáž byla dlouho vyrovnaná. Za stavu 2:2 však Kvitová vzala Görgesové podání a výhodu už nepustila.

Berdych až zítra

Jednička mezi českými muži Tomáš Berdych se v Barceloně zlepšeného počasí nedočkal, a tak střetnutí s Tommym Robredem se přesunulo na pátek (online přenos zhruba od 12 hodin sledujte zde).

V rumunské Bukurešti se pak o postup mezi čtyři nejlepší zítra bude rvát Lukáš Rosol, který vyzve Viktora Troického.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 795.707 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Li Na (2-Čína) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 6:1, 6:2, Kerberová (3-Něm.) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:0, 6:4, Ivanovičová (Srb.) - Petrovová (8-Rus.) 6:4, 6:3, Švedovová (Kaz.) - Suárezová (Šp.) 7:5, 6:4, Kvitová (5-ČR) - Görgesová (Něm.) 2:6, 7:6 (4), 6:2, Šafářová (ČR) - Šarapovová (1-Rus) 4:6, 7:6 (3), 3:6.