Radost až na kost. Kvitová v Paříži v prvním kole utekla ostudě
... se desátá nasazená hráčka k triumfu 6:2, 4:6 a 7:5 doslova protrápila.
Úvod zápasu byl jasnou záležitostí Kvitové až do stavu 3:0...
... pro českou hráčku ve druhé sadě.
Aktualizováno 22. 5. 2016 19:01
Petra Kvitová a Lucie Šafářová postoupily do druhého kola letošního French Open. Do akce by se dnes ještě měli zapojit Adam Pavlásek a Karolína Plíšková.

Paříž - Vedla 6:2 a 3:0, nakonec se ale česká tenistka Petra Kvitová v nedělním prvním kole tenisového French Open pořádně nadřela. S Černohorkou Dankou Koviničovou postoupila až po bitvě 6:2, 4:6 a 7:5, přestože v průběhu třetího setu byla pouhé dva míčky od šokujícího vyřazení. Zápas trval dvě hodiny a šestnáct minut, sledovali jsme jej v online reportáži zde.

Z postupu se raduje také česká dvojka Lucie Šafářová, která si poradila s Ruskou Vitalijí Djatčenkovou po setech 6:0, 6:2. nerozhodila ji přitom ani dvouhodinová přestávka, kterou způsobil déšť.

Byla jsem dole

Desátá nasazená Kvitová zahájila svůj první zápas na pařížské antuce velmi dobře. Získala rychlý brejk a v první sadě dominovala díky rychlé a přesné hře. Ve druhém dějství to nejprve vypadalo podobně, jenže za stavu 3:0 začala česká tenistka více chybovat, naopak 57. hráčka světového žebříčku více riskovala a její údery získaly na razanci.

Černohorka vyrovnala na 3:3 a přetahovanou o každý gem pak zvládla lépe. V rozhodujícím setu bylo skóre delší dobu vyrovnané, ovšem větší jistotou na podání oplývala Koviničová, která donutila soupeřku odvracet hned čtyři brejkboly.

Za stavu 4:4 přišla Češka o servis a její soupeřka podávala na postup. Jenže situaci neustála a zbylé tři hry prohrála. Kvitová tak odvrátila hrozbu prvního vyřazení v úvodním kole French Open od roku 2010.

"Za stavu 4:2 ve druhém setu jsem ale byla psychicky trochu dole. Soupeřka se zvedla, hrála agresivněji a sama jsem běhala daleko od základní čáry. Bylo to od druhého setu obtížné, ona podávala dobře, zato mně se servis moc nedařil," citoval Kvitovou server iDnes.cz.

"Byl to hodně těžký zápas, ale jeho konec už byl z mé strany solidní. Byla to velká bitva. Jsem ráda, že jsem ji vyhrála," uvedla Kvitová, která se v dalším kole utká se Su-Wei Hsieh. S tchajwanskou hráčkou, jež porazila Španělku Laru Arruabarrenaovou 7:6 a 6:3, se semifinalistka Roland Garros z roku 2012 na okruhu WTA střetne poprvé.

Šafářovou déšť nerozhodil

Šafářová, která před rokem ve finále nestačila na světovou jedničku Serenu Williamsovou, měla cestu za postupem mnohem snazší.

První sadu vyhrála za 22 minut, a jedinou komplikací tak pro jedenáctou nasazenou hráčku byla zhruba dvouhodinová pauza, která za stavu 1:0 přerušila druhý set.

Její další soupeřkou bude Viktorija Golubicová ze Švýcarska, která si v prvním kole poradila 6:1, 1:6 a 6:2 s Alison Riskeovou z USA.

Program úvodního dne skončil předčasně, neboť krátce poté, co své utkání dohrála Šafářová, poslali rozhodčí tenisty znovu do šaten kvůli dalšímu dešti. Organizátoři poté zhruba v 18:30 oznámili, že už se dnes hrát nebude.

Jak se daří Kvitové na grandslamech?

PETRA KVITOVÁ

Projděte si její statistiky.

Tenisový grandslamový turnaj French Open (antuka, dotace 32,017.500 eur):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Kyrgios (17-Austr.) - Cecchinato (It.) 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 6:4, Sijsling (Niz.) - Ungur (Rum.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:5), Gabašvili (Rus.) - Young (USA) 7:6 (7:1), 6:2, 6:3, Paire (19-Fr.) - Albot (Mold.) 6:2, 4:6, 6:4, 1:6, 6:4, Kuzněcov (Rus.) - Becker (Něm.) 6:2, 6:2, 6:4, Kyrgios (17-Austr.) - Cecchinato (It.) 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 6:4, Paire (19-Fr.) - Albot (Mold.) 6:2, 4:6, 6:4, 1:6, 6:4, Sijsling (Niz.) - Ungur (Rum.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:5), Gabašvili (Rus.) - Young (USA) 7:6 (7:1), 6:2, 6:3, Kuzněcov (Rus.) - Becker (Něm.) 6:2, 6:2, 6:4.

Ženy:

Kvitová (10-ČR) - Koviničová (Č. Hora) 6:2, 4:6, 7:5, Šafářová (11-ČR) - Djačenková (Rus.) 6:0, 6:2., Pavljučenkovová (24-Rus.) - Sorribesová (Šp.) 6:2, 6:0, Su-Wei Hsieh (Tchaj-wan) - Arruabarrenaová (Šp.) 7:6 (8:6), 6:3, Golubicová (Švýc.) - Riskeová (USA) 6:2, 1:6, 6:2.