reklama

Kvitová: Čermák je velmi klidný a chytrý. Je hezké, že mi řekl ano

Petra Kvitová. Petra Kvitová. autor: Reuters
Petra Kvitová ve své premiéře pod novým trenérem Františkem Čermákem zazářila.

Stuttgart - Ve své premiéře pod novým trenérem zazářila. Petra Kvitová vstoupila do prvního antukového turnaje sezony v německém Stuttgartu bleskovým vítězstvím 6:0, 6:0 nad talentovanou Američankou Louisou Chiricovou. Kouč František Čermák na tribuně jen "zíral" na perfektní hru své svěřenkyně. 

Česká jednička v posledních dvou letech na prvním antukovém podniku dvakrát vypadla hned v úvodním zápase, tentokrát to ale byla velká jízda plná vítězných míčů a skvělé agresivní hry.

Kvitová měla obavy

Není divu, že byla Kvitová po utkání navýsost spokojená. "Jsem samozřejmě strašně ráda, jak jsem to zvládla. Vždycky je těžké hrát první ostrý zápas na antuce, obzvlášť když hrajete proti kvalifikantce, která už je rozehraná," poznamenala po zápase trvajícím jen 54 minut česká tenistka.

Sedmá hráčka světového žebříčku měla z devatenáctileté soupeřky před utkáním jisté obavy. "Věděla jsem, jak umí být nebezpečná. Vždyť porazila Lucku Šafářovou nedávno v Charlestonu. Takže mi bylo jasné, že to může být pěkně složitý zápas," uvedla Kvitová na adresu mladé hráčky, od níž celý americký tenis očekává v budoucnu velké věci.

Kvitová tak byla na duel velmi soustředěná a to podle ní rozhodlo. "Chtěla jsem se plně soustředit opravdu na každý jednotlivý míček a to byl zkrátka dobrý nápad," smála se v pozápasovém interview rodačka z Bílovce.

Spokojená byla se servisem

Velmi spokojená byla především se svým servisem. "Ve druhém setu hrála Louisa lépe, některé hry byly opravdu těsné. Takže vím, že pořád mám na čem pracovat, například na returnu to mohlo být ještě lepší," dodala Kvitová.

A vyjádřila se také ke svému novému trenérovi. Devětatřicetiletého Čermáka vzala sebou minulý měsíc na turnaje do Ameriky jako sparingpartnera a pak mu, jak známo, nabídla spolupráci na současné specifičtější bázi.

"Zeptala jsem se ho, jestli by nechtěl být mým trenérem. A on řekl ano, takže to je hezké," opět se usmála česká tenistka. "Je to dobrý člověk, je velmi klidný a chytrý, má zkušenosti, hrál spoustu deblů. Takže si myslím, že mi má co nabídnout," uzavřela Kvitová, která stále ještě nezná soupeřku pro čtvrteční osmifinále.

Duel mezi Francouzkou Caroline Garciaovou a Rumunkou Monikou Niculescuovou se hraje ve Stuttgartu až dnes. Stejně jako ryze český souboj Karolíny Plíškové s Lucií Šafářovou. Ten můžete sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.

reklama