Kvitová drama s Wozniackou zvládla, Češi jsou ve finále

6. 1. 2012 10:14
V boji o titul na Hopman Cupu se Češi utkají s Francií
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Praha - Petra Kvitová s Tomášem Berdychem si zahrají na Hopmanově poháru o titul. V pátek dokázali zvítězit i ve svém třetím zápase na turnaji, když zdolali v obou singlech Dánsko.

Nejprve po dvě a půl hodiny dlouhém boji udolala Kvitová světovou jedničku Caroline Wozniackou ve třech setech 7:6, 3:6 a 6:4 a poté Tomáš Berdych smetl Frederika Nielsena 6:1 a 6:3.

Češi si tak podruhé v samostatné historii zahrají o titul, který v roce 1994 získali díky Petru Kordovi a Janě Novotné. Jejich soupeřem bude v sobotu ráno francouzský pár Marion Bartoliová - Richard Gasquet, který rovněž na turnaji ještě nepoznal hořkost porážky.

Utkání Česko - Dánsko na Hopman Cupu jsme sledovali ŽIVĚ
Ve finále Hopman Cupu je Francie, Češi jsou blízko

Kvitová s Berdychem po Bulharech smetli USA

Kvitová do zápasu se světovou jedničkou, kterou bude chtít v letošní sezoně sesadit z tenisového trůnu, vstoupila bez bázně a hany.

Hned první podání své soupeřky totiž uzmula pro sebe, a i když v závěru první sady Wozniacká zabrala, smazala tři setboly Češky a srovnala sadu na 6:6, tiebreak patřil nebojácně hrající rodačce z Bílovce.

Druhý set ovšem i přes úvodní brejk Kvitové jednoznačně ovládla dánská tenistka. Wozniacká hrála nezvykle útočně, ale současně téměř bez chyb, a tak díky šňůře pěti bodů v řadě smetla Kvitovou 6:3.

Také třetí set česká sportovkyně roku zahájila skvěle. Sebrala soupeřce servis a rychle se dostala do vedení 3:0. Kvitová poté sice musela o každé své podání hodně bojovat, ale nakonec i přes drobné klopýtání v závěru sady proměnila svůj třetí mečbol díky fantastickému podání a skvělému forhendu do protipohybu.

Berdychovi díky vítězství české tenistky stačilo v utkání s 236. hráčem světa uhrát set a ten získal za pouhých jednadvacet minut. Nielsen působil odevzdaným dojmem a v zápase v podstatě jen sledoval, jak si s ním světová sedmička dělá, co chce.

V závěru druhé sady sice dokázal dánský tenista za stavu 5:2 prolomit podání světové sedmičky, nicméně Berdych okamžitě brejknul svého soupeře zpět, a tím zpečetil český postup do finále.

Smíšená čtyřhra už se dle pravidel turnaje hrát nebude.