reklama

Kvitová: Jsem teď rychlejší. V Melbourne chci lepší výsledek

Petra Kvitová na turnaji v Sydney 2015 Petra Kvitová na turnaji v Sydney 2015 autor: Reuters
Za velkou vzpruhu do sezony považuje tenistka Petra Kvitová zisk titulu v Sydney.

Sydney - Za velkou vzpruhu do sezony považuje tenistka Petra Kvitová zisk titulu v Sydney. V dnešním finále porazila dvakrát 7:6 krajanku Karolínu Plíškovou a doufá, že na dobré výkony naváže i na Australian Open.

"Určitě to povzbudí. Je super začít takhle sezonu," řekla čtyřiadvacetiletá Kvitová v telefonickém rozhovoru ČTK a iDnes. "Soustředím se ale na Melbourne, takže jsem ráda, že jsem odehrála pár zápasů a že mi to pomůže na grandslamu."

Hlavně lepší výsledek než loni

Nyní se přesune do Melbourne, kde v úterý vstoupí do Australian Open. Loni nenaplnila velké očekávání a vypadla hned v 1. kole. S jakou touhou chce hrát letos? "Mířím momentálně v trochu lepším rozpoložení, i když tlaky si dávám na sebe zase veliké, stejně jako loni. Chci hlavně udělat lepší výsledek než loni, nebylo to nic příjemného a nerada na to vzpomínám. Tak bych to ráda vymazala," řekla Kvitová.

Znovu potvrdila, že proti Češkám neprohrává. Nad krajankou vyhrála už popatnácté za sebou a i díky tomu získala patnáctý titul. "Těžko říct," uvažovala nad tím, proč nad Češkami vyhrává. "Patnáct zápasů v řadě asi není náhoda. V posledních měsících hraju s Češkami hodně, tak už jsem si možná zvykla. Je nás hodně, máme výbornou zemi, která produkuje hodně hráček, tak se to dá asi čekat," dodala.

Skutečnost, že hrají proti sobě finále dvě české tenistky, ani jedna z hráček moc neprožívala. "Nikdy to není příjemné, ale ve finále se to musí trochu vymazat. Je to zápas jako každý jiný. Není to lehké, ale dá se to," uvedla Kvitová.

Servis pomohl

V Sydney položila Kvitová základ úspěchu výborným servisem. Sice o podání několikrát přišla, ale většinou z něj bodovala. "Pár vychytávek by mohlo být lepších. Ale jo, servis mi pomáhal v důležitých chvílích a jsem za to ráda," řekla.

Po fyzické přípravě s novým kondičním trenérem, Němcem Alexem Stoberem, bylo patrné, že doběhne více míčů než dříve. Hlavně bývala včas u úderů, mohla tak být dle svého zvyku agresivní a méně chybovala, přesně jako ve finále.

"Myslím, že jsem trochu rychlejší, že jsem u úderů včas a můžu je zahrát," přitakala dvojnásobná wimbledonská vítězka, která se před startem Australian Open posune v žebříčku na třetí místo. "To, co jsme dělali v přípravě, se už začíná trochu objevovat, ale nemůžu to chtít všechno hned. Potřebuju trpělivost a dál pořád stejně pracovat," podotkla.

Karolína je "fajn holka"

Ve finále s Plíškovou se podle Kvitové hrál vynikající tenis. "Mělo to hodně velkou kvalitu a bylo to hezké ukončení turnaje. Karolína hrála moc dobře, výborně servírovala a v tie-breacích to bylo o kousek. Doufám, že to budeme předvádět i v Melbourne," přála si rodačka z Fulneku před Australian Open.

Plíškovou porazila i loni ve Wu-chanu, víc se navzájem poznaly v listopadu při finále Fed Cupu v Praze. "Myslím si, že to je strašně fajn holka. Jsem za to ráda, že se jí takhle daří, a doufám, že v tom bude pokračovat," doufala Kvitová.

V sobotu si dá Kvitová volno a přeletí s trenéry Davidem Kotyzou a Stoberem do Melbourne. "Potřebuju si trochu odpočinout po náročných zápasech tady. V neděli si půjdu zatrénovat," řekla a byla ráda, že grandslam pro ni začne až v úterý.

reklama