reklama

Kvitová: Každý zápas si jdu užít, asi proto je to tak dobré

Petra Kvitová slaví postup do třetího kola Wimbledonu. Petra Kvitová slaví postup do třetího kola Wimbledonu. autor: Reuters
Petra Kvitová je na wimbledonské trávě už ve třetím kole a zatím své soupeřky válcuje nevídaným stylem.

Londýn - Za pomoci zkušeností a servisu zvládá tenistka Petra Kvitová obhajobu titulu ve Wimbledonu lépe než před třemi lety. Ve dvou zápasech ztratila jen tři hry a při svém podání pouze deset míčů.

Sama říká, že se s rolí úřadující šampionky srovnává lépe než v roce 2012, kdy obhajovala svůj první triumf na trávě v All England Clubu z roku 2011. "Asi mi pomáhají všechny zkušenosti, které mám. Vím, co čekat, jak to bude a nebude. Už jsem to zažila, mám dva Wimbledony, což je lepší, a zatím mi to jde," řekla Kvitová.

A jde jí to náramně. V prvním i druhém utkání uštědřila soupeřkám "kanára" a lepší start do grandslamu v kariéře si sama nevybavila. "No asi úplně ně. Dlouho to nebylo asi takhle dobrý. Asi to je i tím, že si jdu každý zápas užít. A samozřejmě tady mi sedí tráva, kterou opravdu miluju, a cítím se na ní výtečně," řekla Kvitová.

Zatím nečelila jedinému brejkbolu

Ve 2. kole porazila Japonku Kurumi Naraovou 6:2, 6:0. Před zápasem na dvorci číslo jedna se cítila trochu jinak než před prvním duelem, který jako obhájkyně titulu odehrála v úterý na centrkurtu. "Tam jsem po tom, co jsem vstoupila na kurt, cítila jistotu. Ve druhém kole tolik ne, ale výkon byl docela dobrý," řekla Kvitová.

V prvním utkání proti Nizozemce Kiki Bertensové si při vlastním podání prohrála jen jeden fiftýn, s Naraovou deset a dosud nečelila brejkbolu. Při podání se zatím cítí komfortně. "Určitě mi pomáhá a můžu se o servis opřít a do returnujících gamů jít uvolněnější. Šla mi i zatáčka zleva, což tady používám, když potřebuju bod," řekla Kvitová.

Její pověstná "levácká zatáčka" ven z kurtu platí především při podání do bekhendu tenistek hrajících pravou rukou. "Holky to sice čtou, ale stejně, když to přečtou, tak to tak dobře nezahrajou," řekla Kvitová. Musí ale měnit směr podání, aby to soupeřky neměly snadné. "Variabilita pomáhá a hráčky dopředu nevědí, kam to padá. Myslím, že to namixování mám už trošku v krvi a vím, jak se s tím poprat."

Ve třetím kole narazí v sobotu na Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Bývalá světová jednička může být nepříjemnou soupeřkou jako před rokem Venus Willimsová ve stejné fázi turnaje. "Na zápas s Jelenou se těším, to přebíjí ty pocity z nervozity. Ona je výbušná, na tom kurtu i nadává, to bude asi zajímavé," řekla Kvitová.

reklama