reklama

Kvitová kvůli Halepové tuší rumunský trik: Odvolání operace je zvláštní

Petra Kvitová a Simona Halepová v Šenčenu Petra Kvitová a Simona Halepová v Šenčenu autor: twitter.com
Co stojí za náhlým povoláním Rumunky Simony Halepové pro 1. kolo Fed Cupu, vrtá hlavou i české reprezentační jedničce Petře Kvitové. Tenistce z Fulneku přijde zvláštní, že soupeřka odvolala operaci nosu. Nicméně českému týmu v boji o postup do semifinále věří.

Praha - Strach ze silného českého týmu nebo nějaká psychologická hra? Co stojí za náhlým povoláním Rumunky Simony Halepové pro 1. kolo Fed Cupu, vrtá hlavou i české reprezentační jedničce Petře Kvitové. Světová trojka totiž původně chtěla jít na operaci s nosem, ale rozmyslela si to a o víkendu se v duelu proti výběru Petra Pály představí.

"Není to jen tak. Když už se někdo hrne na operaci a pak to najednou odloží, tak je to zvláštní. Nevím, já to tady nevyřeším, ale něco tam roli hrát musí," spekulovala v pondělí před novináři současná devátá hráčka na okruhu.

Halepová měla od začátku sezony zdravotní problémy. Kvůli bolestem achilovky se odhlásila z turnaje v Brisbane, a i když pak na podniku v Sydney došla do semifinále, na Australian Open překvapivě skončila už v prvním kole. Poté přiznala, že ji trápila infekce a byla pod antibiotiky.

Kvůli tomu také měla absolvovat operaci nosu, která by ji před dalšími podobnými problémy uchránila. Začátkem minulého týdne ale oznámila, že lékařský zákrok odkládá. "Jak na tom je zdravotně, nevím, ani to, jestli bude opravdu hrát. To asi vytušíme z tréninků, až tam přijedeme. V nominaci ovšem je a my jsme na ni připravené," slibuje Kvitová.

Češky to na Halepovou neumí

Jenže z českého fedcupového týmu porazila Halepovou v poslední době pouze Denisa Allertová, a to loni na podzim v čínském Kantonu. Pak už má skalp rumunské hvězdy pouze Barbora Strýcová, ale ten už je téměř šest let starý. Kvitová s ní má bilanci 0:2, Karolína Plíšková dokonce 0:3.

"Je to opravdu nepříjemná hráčka, já jsem ji ještě neporazila, ale doufám, že to přijde právě teď," přeje si Kvitová.

A v čem tedy tkví největší síla Halepové? "Simona se výborně brání, a když má čas, tak umí zatlačit, a to i z obrany, kde to není úplně jednoduché. Největší síla je v tom, jak běhá po základní čáře, dokáže hru číst a plynou z toho dlouhé výměny," myslí si česká jednička.

Kvarteto Petra Pály to tak při cestě za "zlatým hattrickem" nebude mít vůbec jednoduché. Kvitová však týmu věří. "Když se podíváte na žebříček, máme dvě holky v desítce, Kája (Plíšková) už tam téměř patří taky, i Bára (Strýcová) umí zahrát skvělý tenis, já myslím, že to zvládneme," prohlásila pětadvacetiletá hráčka.

"V Rumunsku to bude lehčí, bez tlaku"

Jenže Lucii Šafářovou budou kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům Češky v Rumunsku postrádat a roli české dvojky tak na sebe stejně jako v loňském finále proti Rusku vezme Karolína Plíšková. "Když jsem byla v týmu, byla tu vždycky i Lucka, to pro mě je taková novinka, ale já myslím, že to zvládneme i tak a Lucce budeme psát, jak nám to jde," řekla o kamarádce Kvitová.

Zároveň doufá, že jí Fed Cup pomůže se v sezoně pořádně rozjet, zatím to i vinou nemoci nebyla žádná sláva, po zdravotní pauze přišel konec už ve 2. kole Australian Open a rozchod s trenérem Davidem Kotyzou (o tom více ZDE).

"Není to tak dlouho, co jsme hrály finále Fed Cupu, takže oživím nějaké vzpomínky. Hrajeme tentokrát venku, takže to trochu jiné bude. Hlavně o něco lehčí, co se týče tlaku na kurtu a mimo něj. Ale fedcupová atmosféra mi určitě chyběla," říká Kvitová.

Sice po nepovedeném vystoupení v Melbourne klesla na deváté místo v žebříčku, ale i tak bude muset unést odpovědnost lídra českého týmu. "Být jedničkou není jednoduchý úkol, ale kterákoli z holek může ten bod udělat, o to lehčí je ta situace pro mě. Snad nějaký přidám i já, hlavně abych byla zdravá, aby ten výkon byl co nejlepší," doufá.

reklama