reklama

Kvitová má na to být jedničkou. Sama to ale neřeší

Petra Kvitová líbá trofej pro vítězku Turnaje mistryň Petra Kvitová líbá trofej pro vítězku Turnaje mistryň autor: Reuters
Švédská legenda Mats Wilander hodnotí Petru Kvitovou

Istanbul - Bývalý první hráč světa Švéd Mats Wilander si myslí, že česká tenistka Petra Kvitová bude nástupkyní Dánky Caroline Wozniacké na světovém trůnu.

Uvedl to na Turnaji mistryň v Istanbulu, který wimbledonská vítězka Kvitová vyhrála, zatímco Wozniacká vypadla ve skupině.

Wozniacká je podruhé za sebou první hráčkou světa na konci sezony, letos vyhrála šest turnajů, ale stále má na svém kontě pouze jedno grandslamové finále (US Open 2009) a žádný velký titul. "Žebříček nutně neukazuje nejlepší hráčku světa, ale hráčku s nejvyrovnanějšími výsledky," řekl Wilander agentuře Reuters.

Českou hvězdu momentálně v žebříčku WTA od Wozniacké dělí jen 115 bodů. "Nepřemýšlím o tom. Teď jsem dvojka, mám za sebou skvělý turnaj, a to je budoucnost. Caroline bude hrát příští rok zase dobře a já to tak prostě neřeším, no...," odrážela Kvitová s úsměvem dotazy novinářů, kteří ji už už postrkovali na tenisový trůn.

Čtěte také:
Dvojka Kvitová ztrácí na světový trůn jen 115 bodů
Rok Kvitové. Po Wimbledonu ovládla i Turnaj mistryň

Také její trenér David Kotyza se chce soustředit spíš na tenis a odstraňování chyb než na co nejrychlejší postup na vrchol. "Má v tenisu své rezervy, a když je tam najdeme a bude je zaplňovat a bude zdravá, tak nějak má šanci být na vrcholu. Ale těch holek je víc, ty rozdíly jsou strašně malé," řekl.

Turnaj mistryň: Kvitová vs Azarenková Foto: Reuters

Wilander tvrdí, že Kvitová má všechny zbraně k tomu, aby se stala jedničkou a k wimbledonskému triumfu přidala další vavříny. "To rozhodně," uvedl nynější komentátor televizní stanice Eurosport.

"Kvitová bude díky své hře vždycky nestabilní, ale mentálně je velice silná. Hledá cestu dopředu, je agresivní, s radostí útočí na síti a nutí soupeřky chybovat," ocenil sedmačtyřicetiletý Wilander.

"Vždycky zcela přirozeně vyřeší, co potřebuje, aby zápas vyhrála. Na rozdíl od Caroline už ukázala, že dokáže vyhrát grandslam," řekl sedminásobný grandslamový vítěz.

Kvitová triumfovala hned na první pokus, Peschkeová naopak ani napotřetí Kvitová triumfovala hned na první pokus, Peschkeová naopak ani napotřetí Prohlédněte zde

Wilander zapochyboval, zda má Wozniacká mentální sílu grandslam vyhrát. "Víme, že umí vyhrávat malé turnaje, ale nevíme, jestli psychicky zvládne uspět na těch velkých. Její hra na to zatím nestačí," řekl na adresu Wozniacké, která dosud vyhrála na okruhu WTA 18 turnajů ve dvouhře.

Podle Wilandera je úderový rejstřík Wozniacké velice úzký. "Zeptejte se jí, jestli hraje, aby byla světovou jedničkou, vyhrála hodně zápasů a vydělala dost peněz, nebo aby vyhrávala grandslamy," uvedl.

reklama