reklama

Kvitová: Na to, že jsem nespala dobře, to dopadlo nejlíp

Pitra Kvitová nedala Andree Petkovicové šanci získala pro český tým první bod. Pitra Kvitová nedala Andree Petkovicové šanci získala pro český tým první bod. autor: Milan Kammermayer
Petra Kvitová přiznala, že před zápasem nespala dobře, navíc byla nervózní, přesto první dvouhru finále Fed Cupu proti Andree Petkovicové zvládla na jedničku

Praha - Přiznala, že před zápasem nespala dobře, navíc byla před zápasem nervózní, přesto první dvouhru finále Fed Cupu proti Andree Petkovicové zvládla na jedničku. Petra Kvitová vyhrála za hodinu hry nad vítězkou nedávného Turnaje šampionek 6:2 a 6:4 a připsala českému týmu důležitý první bod.

Čtyřiadvacetiletá česká tenistka, která tak srovnala s Petkovicovou vzájemnou bilanci na 4:4, teď věří, že na ní v zápase s Angelique Kerberovou naváže Lucie Šafářová a stejně jako před dvěma lety ve finále proti Srbsku budou Češky po první dnu vést 2:0 na zápasy.

"Jsem ráda, že jsem přinesla první bod do šatny, a doufám, že se Lucka teď může cítit líp a může do toho vletět, Ta výhra se ale nerodila lehce, byla jsem hodně nervózní, nespala jsme dobře, ale jsem ráda, jak jsem to zvládla," řekla novinářům na tiskové konferenci po svém zápase Kvitová

Petro, nezdálo se, že byste měla s Petkovicovou nějaké potíže. Jak náročné pro Vás bylo potvrdit roli velké favoritky?
Bylo to velmi těžké hrát finále tady před domácím publikem. Ale už mám zkušenosti. Ani jsem neočekávala, že budeme hrát přes rychlý povrch tolik výměn. Každopádně to byla moje výhoda.

Mluvila jste o únavě a nervozitě, ten začátek však byl snový...
Nečekala jsem to až tak dobrý. Když jsem hodně zaťatá, tak to hodně tlačím. Říkala jsem si, že musím hrát pořád, protože je bojovnice a může se vrátit do zápasu. Druhý set byl těžší než první. Čekala jsem na šanci, naštěstí přišla až před mečbolem.

Kde se ve u Vás vzala ta nervozita? Brala jste si až moc roli toho, kdo musí za každou cenu vyhrát?
Ze začátku týdne to bylo všechno v pohodě. Už ve čtvrtek jsem cítila, že se to blíží. Na losu to na nás hodně dýchlo. Od rána to čekání bylo těžké. Nedokázala jsem odhadnout, jaké to bude na kurtu. Kdybych byla nervózní takhle pořád, tak bych to brala.

Čekala jste po Singapuru, kde jste už neměla moc sil, že budete mít dnes tolik energie?
Neřekla bych, že jsem neměla fyzické síly. Ale spíš jsem v sobě nenašla emoce. Odrazilo se to v celém těle. Pocházelo to z vnitřního rozpoložení. Nebála jsem se toho, že bych byla fyzicky prázdná. 

Co Vám k tomu tedy pomohlo, dobrá atmosféra v týmu?
Myslím, že je to díky tomu fotbalu, co s Davidem pořád trénujeme. Dobře jsem servírovala, docela dobře jsem returnovala. Když ten první servis zabila, byla z toho nevrlá. Je to samozřejmě dobře. Šla jsem do toho s tím, že chci být ta, která bude tlačit, ta, která si pro ten míč půjde.

S čím půjdete do zápasu s Kerberovou?
Hrála jsem s ní naposledy v Istanbulu, kde ten kurt byl pomalejší. Je to navíc Fed Cupu. Doufám, že ji Lucka pěkně prožene, aby byla unavenější. Hodně toho doběhne. Nevím, jak na tom rychlém dvorci stíhá. Levácký servis je nepříjemný, hraje hodně placaté údery.

Vnímala jste, že Vás v publiku podporoval Martina Navrátilová?
Je hezké, že nás přijela podpořit. Vážíme si toho, že máme tady takovou legendu. Byla tam i Helena Suková. V hledišti jsem ji zahlédla, ale není to jenom o Martině. Celý tým strašně povzbuzuje, je tady plná hala. Žene mě to dopředu. Lidé mi dodávají energii.

reklama