9. 8. 2013 23:46
Tenistka Petra Kvitová vypadla na turnaji v Torontu ve čtvrtfinále.
Sorana Cirsteaová v akci.
Sorana Cirsteaová v akci. | Foto: Reuters

Toronto - Tenistka Petra Kvitová vypadla na turnaji v Torontu ve čtvrtfinále. Šestá nasazená hráčka podlehla Soraně Cirsteaové z Rumunska 6:4, 5:7 a 2:6, v utkání celkem sedmkrát ztratila servis. Přišla tak o naději na obhajobu titulu z Rogers Cupu, který loni vyhrála v Montrealu.

Třiadvacetiletá Kvitová získala úvodní set, i když v něm dvakrát neudržela podání. V druhé sadě dokázala z 0:4 otočit na 5:4, jenže tři další gamy již opět patřily stejně staré rumunské krasavici.

První čtyři hry ztratila česká tenistka i v třetím setu, tentokrát už ale její soupeřka vedení bez větších potíží udržela a při čtvrtém mečbolu více než dvouhodinové utkání ukončila. Kvitová v předchozích vzájemných zápasech Cirsteaovou třikrát porazila, v pátek s ní podruhé prohrála.

Rumunka už v Torontu vyřadila tři nasazené hráčky: před Kvitovou si poradila i s turnajovou devítkou Caroline Wozniackou z Dánska a patnáctkou Jelenou Jankovičovou ze Srbska. Její další soupeřkou bude Číňanka Li Na, čtvrtá nasazená.

Do semifinále čtyřhry postoupila Květa Peschkeová, která spolu s Němkou Grönefeldovou porazila pár stejných národností Záhlavová-Strýcová s Görgesovou.

Tenisový turnaj žen v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2,369.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Cirsteaová (Rum.) - Kvitová (6-ČR) 4:6, 7:5, 6:2, S. Williamsová (1-USA) - Rybáriková (SR) 6:1, 6:1. - DALŠÍ TENISOVÉ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE!

Semifinálové dvojice:

S. Williamsová - A. Radwaňská (3-Pol.), Cirsteaová (Rum.) - Li Na (4-Čína).

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Grönefeldová, Peschkeová (3-Něm./ČR) - Görgesová, Záhlavová-Strýcová (Něm./ČR) 7:5, 6:2.