reklama

Kvitová: Očekává se od nás jen triumf, tlaku se ale nebojíme

Petra Kvitová povede Češky do boje o titul ve Fed Cupu. Petra Kvitová povede Češky do boje o titul ve Fed Cupu. autor: Reuters
Tenistka Petra Kvitová se před finále Fed Cupu neobává tlaku domácího prostředí.

Prostějov - Tenistka Petra Kvitová se před finále Fed Cupu neobává tlaku domácího prostředí. V německé sestavě považuje za největší nebezpečí světovou desítku Angelique Kerberovou, s dvojkou hostujícího týmu Andreou Petkovicovou už delší dobru nehrála.

"Kerberová je hodně nebezpečná levačka. Poslední zápasy s Petkovicovou se mi tolik nepovedly, ale každá jsme trochu jiná," komentovala Kvitová hlavní opory německého týmu v nadcházejícím finále Fed Cupu.

"Pro úspěch uděláme vše, co můžeme"

S Kerberovou má dvojnásobná wimbledonská vítězka pozitivní bilanci 3:2, ale s Petkovicovou negativní 3:4. Se světovou sedmnáctkouo Petkovicovou se naposledy střetly před více než třemi lety.

Finále se hraje 8. a 9. listopadu v pražské O2 areně a fanoušci přijdou s touhou vidět další vítěznou jízdu, tak jako předloni, kdy tenistky získaly trofej po výhře ad Srbskem. Kvitová se tlaku domácího prostředí neobává.

"Jsme na to zvyklé. Očekává se od nás jen vítězství, které také hodně chceme. Uděláme pro úspěch vše, co můžeme," uvedla Kvitová.

Po příletu z Turnaje mistryň v Singapuru si světová čtyřka dopřála čtyři dny odpočinku. V úterý si šla zaběhat, dnes začala s kondiční přípravou a ve čtvrtek vezme znovu do ruky raketu.

Přiznala, že už je po sezoně unavená a zopakovala, že by ráda hrála finále už tento týden. "Ale nebudu si stěžovat, když jde o finále v domácím prostředí. Je to sen každé hráčky si zahrát takhle dlouhou sezonu, to beru," poznamenala Kvitová. "Finále v Praze bude opravdu zážitek. Už jsme to jednou s holkama zažily. Víme, jaké to bylo. Budeme se snažit si to zopakovat," dodala.

I Němky jsou týmovými hráčkami

Podle Kvitové jsou Němky podobně jako české tenistky týmovými hráčkami. "Fed Cup si také hodně užívají a přijde mi, že v této soutěži hrají trochu lépe než na turnajích. Atmosféra je hodně vyhecuje," míní.

Podle žebříčkového postavení jsou Češky mírnými favoritkami, Kvitovou to ale nezajímá. "Všechno se ukáže až na kurtu. Žebříčky nehrají žádnou roli. Pro nás hraje, že už víme, jaké to je vyhrát doma. Němky zase hrají v zahraničí, takže by na ně nemusel být takový tlak," řekla.

reklama