Kvitová nadělila Muguruzaové kanára, v boji o finále vyzve Kerberovou. A věří si

Aktualizováno 23. 4. 2016 10:37
Petra Kvitová prošla ve Stuttgartu už do semifinále. Španělku Garbině Muguruzaovou zdolala ve třech setech 6:1, 3:6 a 6:0. V souboji o finále narazí Kvitová na domácí Němku Anquelique Kerberovou.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Stuttgart - Petra Kvitová postoupila na svém prvním letošním turnaji na antuce už do semifinále. V dnešním čtvrtfinále porazila Španělku Garbině Muguruzaovou po setech 6:1, 3:6 a 6:0. V souboji o finálový duel čeká Kvitovou domácí tenistka Angelique Kerberová.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Na turnaji naopak chybí další Češka Karolína Plíšková, jež vypadla ve čtvrtfinále s na turnaji nejvýše nasazenou Polkou Agnieszkou Radwaňskou po setech 6:2 a 7:6.

Kvitová nadělila své přemožitelce z Turnaje mistryň kanára

Česká tenistka na Španělku nevyzrála na loňském Turnaji mistryň, a tak se hned od začátku nadechla k sebevědomé odvetě. Za stavu 2:1 proměnila první brejkbol a v úvodní sadě už soupeřku k ničemu nepustila.

Drtila ji především skvělým servisem a agresivní hrou od základní čáry. Muguruzaová naopak postrádala odvahu a za Češkou zastávala ve všech aspektech hry.

Ve druhé sadě se ale světová čtyřka zlepšila na servisu a byla to ona, kdo první prolomil podání soupeřky. Odskočila do vedení 5:2 a nakonec vyhrála sadu poměrem 6:3.

V rozhodujícím setu ale opět dominovala česká tenistka, která zůstala klidná a trpělivě se tlačila křížem do bekhendu Španělky. Ta už v zápase neuhrála ani gem a Kvitová tak zpečetila postup do svého prvního letošního semifinále kanárem.

Kvitová si pochvalovala svůj servis

"Obě jsme hrály dobře. Ona velmi dobře podávala, především v druhém setu. Bylo obtížné se s tím nějak vyrovnat, ale na začátku třetího setu jsem vyhrála dva těsné gamy a to byl asi klíčový moment. Pak zase vycházelo podání mně," uvedla Kvitová po utkání.

V boji o finále česká jednička vyzve domácí obhájkyni titulu a vítězku letošního Australian Open Angelique Kerberovou, s níž vede ve vzájemné bilanci 4:3 na zápasy. Druhá nasazená Němka ve čtvrtfinále porazila hladce 6:4, 6:2 Španělku Carlu Suárezovou.

"S Kerberovou jsem prohrála v Singapuru, vím, jak je nebezpečná. Ale jsem v semifinále, už jsem tady vyhrála tři zápasy, to by mi mělo určitě pomoci," řekla Kvitová sebevědomě před bitvou levorukých hráček.

Plíšková končí na raketě nejvýše postavené hráčky

Přesněji hrající Radwaňská zpočátku nedávala Plíškové příliš šancí, v úvodním setu jí třikrát sebrala servis a vyhrála 6:2. V druhé sadě se česká tenistka dostala do vedení 4:2, jenže Polka dokázala vyrovnat a za stavu 5:5 odvrátila v maratonském gamu sedm brejkbolů. V tie-breaku naopak Radwaňská promarnila tři mečboly, zápas ukončila až bodem na 10:8.

Radwaňská se v semifinále střetne s překvapením turnaje Laurou Siegemundovou, 71. hráčkou žebříčku WTA. Německá kvalifikantka už v hlavní soutěži vyřadila dvě tenistky z elitní světové desítky Simonu Halepovou a Robertu Vinciovou.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 759 000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Kvitová (5-ČR) - Muguruzaová (3-Šp.) 6:1, 3:6, 6:0, Kerberová (2-Něm.) - Suárezová (7-Šp.) 6:2, 6:4., Siegemundová (Něm.) - Vinciová (6-It.) 6:1, 6:4, A. Radwaňská (1-Pol.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:2, 7:6 (10:8).